Jak poznat zralé avokádo

Jak poznat zralé avokádoJak poznat zralé avokádo

 

Avokádo je exotický typ ovoce pocházející ze Španělska, Izraele i Kalifornie. Podle země původu se liší jednotlivé druhy tohoto ovoce – některé druhy jsou zelené a protáhlá, jiné druhy jsou naopak černé až fialové. Avokádo je v kuchyni velice oblíbené, neboť se z něho dají připravit nejrůznější laskominy v podobě náplní, pomazánek nebo dipů. Jestliže i vy chcete z tohoto exotického ovoce připravit něco dobrého na zub, měli byste si k tomuto účelu pořídit čerstvé a dokonale zdravé avokádo. Chcete poradit, jak poznat zralé avokádo? Pak si nenechte ujít dnešní článek!

 

Jak tedy poznat zralé avokádo?

 

Poprvé se s avokádem setkáte v obchodě a věřte, že i zde lze poznat, jak zralé avokádo je – samozřejmě záleží na jednotlivém druhu. Pokud si budete chtít koupit zelené avokádo, dejte si pozor, aby na něm nebyly tmavé skvrny. U nákupu černého avokáda je naopak potřeba sledovat, zda jeho slupka není poškozená. Zralé avokádo můžete poznat i dotekem – pokud je avokádo zralé, tak je měkké, ovšem bude-li až kašovitě měkké, pak je přezrálé a od takového kousku dejte ruce pryč. Stopka avokáda nesmí být uschlá a nesmí od plodu odpadávat.

 

Zralé avokádo podle vnitřkuJak poznat zralé avokádo

 

Zajímá vás, jak poznat zralé avokádo, když už jej máte doma? V tomto případě se orientujte podle jeho vnitřku, kdy by jeho dužina měla mít žlutou až bílou barvu. Bude-li dužina zbarvená do zelena, pak je avokádo nezralé. Okolí pecky může být nahnědlé, čehož se nemusíte bát, tato část se totiž nejí. Jde-li dužina avokáda roztírat, je měkká a jemná, pak je vše v pořádku. Naopak bude-li dužina hnědá, pak je avokádo s největší pravděpodobností zkažené a vhodné tak akorát na vyhození. Zralé avokádo poznáte i podle chuti. V případě, kdy je avokádo zralé, má mírně nasládlou chuť, která připomíná oříšek.

Hodnocení
Datum
Komentář
super, díky, snad zž teď poznám
Hodnocení
5