Jak nastartovat metabolismus

Jak nastartovat metabolismusJak nastartovat metabolismus

Jak nastartovat metabolismus – Existuje mnoho doporučení, jak zrychlit metabolismus a následné spalování tuků v těle – pravidelná snídaně, správně volená fyzická aktivita, vyhýbání se stresu, a další. Rychlost metabolismu lze však ovlivnit také vhodnými potravinami obsahujícími tělu a metabolismu prospěšné látky, jejichž účinky budou znát již několik dnů či týdnů po zařazení do jídelníčku.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Zázvor

Zázvor je koření s pálivou chutí, která slouží jako pomocník k zahřátí organismu, čímž příznivě ovlivňuje rychlost metabolismu. Také má antiseptické účinky. Doporučuje se však užívat maximálně 5g čerstvého či sušeného zázvoru denně, jelikož by jeho nadměrná konzumace mohla vyvolat podráždění žaludku či pálení žáhy.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Losos

Losos obsahuje DHA, neboli dokosahexaenovou kyselinu, která je schopna potlačit vznik dalších tukových buněk. Pokud nejíte ryby, vhodnou alternativou je rybí tuk běžně dostupný k zakoupení v lékárnách v tekuté podobě či v kapslích.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Chilli papričky

Chilli obsahují látku zvanou kapsaicin, který se podílí na zvýšení teploty těla obdobně jako zázvor, čímž zrychluje metabolismus a napomáhá rychlejšímu spalování tuků.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Jablečný ocet

Ocet je známý pro svou schopnost stabilizovat hladinu cukru v krvi, díky čemuž snižuje chuť k jídlu. Jablečný ocet je však jeho mnohem zdravější variantou obohacenou o množství vitamínů a minerálů získaných během kvašení jablek. Navíc obsahuje důležitý pektin, vlákninu, která navozuje pocit sytosti, příznivě podporuje trávení a podporuje spalování tuků i ve chvílích, kdy se nevěnujeme některé z fyzických aktivit.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Citrusy

Citrony, pomeranče, grapefruity a další z tohoto druhu ovoce podporují metabolismus díky svému vysokému obsahu vitamínu C. Mají schopnost rychle zasytit, podílí se rovněž na posílení obranyschopnosti organismu vůči nachlazení a dalším nemocem. Snižují hladinu krevního cukru, cholesterolu a obzvláště grapefruit posiluje látkovou výměnu, díky čemuž nachází vysoké uplatnění při redukčních dietách.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Ořechy

Ořechy jsou obecně známé pro svůj vysoký obsah bílkovin a tuků. Někteří lidé mají tendenci se vyhýbat jejich konzumaci právě pro zmíněný obsah tuků. Opak je však pravdou, jelikož některé z nich nám mohou pomoct udržet si svou štíhlou postavu. Obzvláště mandle navíc obsahují esenciální mastné kyseliny, které mají schopnost odbourávat tuky především v oblasti břicha. Mandle je však nutno kvůli své vysoké kalorické hodnotě konzumovat v malém množství, což znamená maximálně hrstku mandlí denně.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Skořice

Skořice je další z řady koření s termogenními účinky na lidský organismus. Je však potřeba si dát pozor na dávkování. Při vyšší konzumaci skořice, což je už 1 kávová lžička, dochází k silnému pocení.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Ovesné vločky

Ovesné vločky obsahují vysoký podíl vlákniny, díky čemuž zpomalují trávení, a snižují hladinu cukru v krvi. Pokud ji přidáme do některých z jídel, dokáží snížit jejich glykemický index. Jestliže si je hned po ránu dopřejeme k snídani, účinně nastartují náš metabolismus na několik hodin dopředu.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Luštěniny

Díky svému vysokému obsahu vlákniny patří luštěniny mimo jiné mezi potraviny s tzv. vysokým indexem sytosti. Prakticky nás konzumace luštěnin, jako je především čočka zasytí, na poměrně dlouhou dobu. Fazole jsou také velmi důležitou potravinou pro naše tělo. Nejenže obsahují mnoho vitamínů a minerálů, ale také pomáhají snížit hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi a regulují hladinu inzulínu.

 

  1. Jak nastartovat metabolismus – Brokolice

Brokolice má poměrně velký obsah vápníku, vitamínu C a také vlákniny, která je důležitá pro metabolismus tuků. Její skvělou výhodou je, že obsahuje až 90% vody a pouze velmi málo kalorií.

Hodnocení
Datum
Komentář
Hezké shrnutí
Hodnocení
5

Zatím žádné komentáře