Mindflow Focus – recenze šikovných pomocníků pro maximální soustředění bez nežádoucích účinků

Mindflow Focus – recenze. Nejspíš jste se s tím setkali už i vy. Potřebujete odevzdat nějakou důležitou práci, snažíte se soustředit na učení na test do školy nebo se zkrátka musíte nutně soustředit na probíhající poradu, při které se rozhodne o vaší kariéře…

Ne vždy nám však mozek dovoluje pracovat na plný výkon. Mnohdy to řešíme kávou nebo jinými stimulanty a přitom víme, že to pro nás nijak zdravé není. Ba co hůř, často tyto techniky nevedou k takovému výsledku, jaký bychom si představovali. Tak proč pro jednou nevyzkoušet trochu jinou cestu? Vsaďte na nejnovější výzkumy i poznatky z fytoterapie, koncentrované v podobě silných extraktů v produktu, určeném právě a jen pro vaši mysli. Mindflow Focus je přesně takový.

⭐Český startup, který se opravdu povedl

Možná bychom se nejdříve měli podívat na to, jak vlastně Mindflow Focus vznikl. Jeho tvůrci jednoduše vyplnili mezeru v té části trhu, kde se předtím neúspěšně pokoušeli nějaký obdobný produkt sehnat. Chtěli něco, co funguje, ale zároveň vás neuvrhne do tenat návykovosti.

A protože se na svém místě sešlo hned několik vyškolených odborníků, vznikl Mindflow Focus vlastně jako odpověď na nedostatečnou nabídku trhu. A určitě to nebylo tak „jednoduché,“ jak by se z předchozího odstavce mohlo zdát. Ovšem řada experimentů (jež tvůrci Mindflow Focus prováděli zejména na sobě a na svých přátelích), spolu se znalostmi napříč různými obory, nakonec vedla k úspěchu. A to k takovému, že Mindflow Focus rozhodně nezůstal na trhu osamocen. Postupně se k němu přidali i další bratříčci.

Sílu bylin totiž rozhodně nelze podceňovat. Může vám pomoci s náročným ránem po prohýřené noci (Hangover), zásobit vaše tělo skutečně využitelným hořčíkem (Mind MG) nebo pomůže se soustředěním i těm, kteří si z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí užívat výhod kofeinu (Focus Decaf). A nechybí ani dlouhodobá podpora funkcí mozku (Advanced Mind) a produkt pro Pozornost a bdělost (Mindflow Drive).

Ale pojďme se podívat na produkt, kterým tohle všechno začalo. Jaký je vlastně Mindflow Focus? Co obsahuje? A pomůže se s soustředěním i těm, kdo nedají každý den dopustit na pořádnou záplavu černé kávy? Otestovala jsem ho na vlastní kůži a dám vám všechny odpovědi, které chcete.

⭐Mindflow Focus – první dojmy

Přiznám se, že mi balíček s Mindflow Focus přišel jako na zavolanou. Termíny doslova hořely. Měla jsem před sebou vážně důležitou „akci“ – proslov na svatbě své sestry. To se koneckonců u svědka sluší. Ale jak pojmout událost tak, aby si z ní něco odnesly obě rodiny, které se navzájem moc neznají, a co hůř – navíc se ani moc nemusí, byl docela oříšek.

Zbývaly dva dny. Dva dny na něco, na čem jsem předtím pracovala přes měsíc. Znáte to, člověk se někdy vybičuje k nejlepší výkonům na poslední chvíli, ale tohle ani náhodou nevypadalo právě na ten případ. Zachrání mě tahle účinná směska bylin nebo půjde na svatební hostině o úplné fiasko?

12 přírodních látek by mi se vším mělo pomoci. V balíčku je celkem 30 tobolek, které dají na 15-30 „dní“ cíleného použití. Schválně dávám ta slova do uvozovek. Účinek Mindflow Focus samozřejmě vydrží jen pár hodin (u někoho jen 2-3, u jiného klidně celou noc), ale protože by se to s ním nemělo přehánět, je použití jednou denně optimální. A proč tak velký rozptyl? Protože někomu stačí jedna tobolka, zatímco jiný potřebuje dvě.

Vyzkoušej MindFlow Focus – nejlevněji ZDE

⭐Co vlastně extrakty z bylin slibují?

Chtěla jsem být především mnohem více produktivní (nejenom při psaní svatebního projevu). Ráda plním všechny zadané úkoly na nejméně 150 %. Takže produkt, který mi dodá energii, soustředí veškeré dostupné myšlenky na práci a nádavkem mi pomůže s efektivnějším fungováním mozku – to byl zkrátka splněný sen. A pokud navíc neobsahuje ani žádná barviva, dochucovadla, konzervanty nebo přidaný cukr, a sází tedy na 100 % sílu přírody, to už zkrátka bylo něco, co jsem musela vyzkoušet.

Mindflow Focus se prodává v podobě malých tobolek, které stačí jednoduše užít a zapít vodou. Pokud jste někdy zkoušeli sáhnout třeba po sušené guaraně nebo ženšenu, které bylo nutné rozmíchat ve sklenici s vodou a pak jen s velkým sebezapřením vypít, pak tuhle jednoduchost určitě oceníte.

Čistě přírodní směs látek, pozitivně působících (nejenom) na náš mozek potěší navíc i vegany (v Mindflow Focus žádný živočišný produkt nenajdete). A působí opravdu komplexně. Odborníci na fytoterapii, kteří za tímto produktem stojí, se totiž nesnaží svou léčbu vtěsnat do jednotných šablon. Místo toho nahlížejí na každého uživatele, toužícího po tom správném mozkovém flow, jako na individuální entitu s individuálními slabostmi, potřebami a specifickými požadavky. Každá tobolka je tak vytvořena v zásadě přímo na míru – díky množství účinných látek si v ní totiž to své najde úplně každý.

Moderní fyzioterapeut se navíc nemusí spoléhat jen na omezenou nabídku vodních výluhů, čajů nebo lihových tinktur. Jeho možnosti jsou mnohem pestřejší a otevřené skutečně všemu. A to díky extraktům, které používá i Mindflow Focus. A co všechno tu najdete?

🌿Účinné látky v Mindflow Focus

 • Kofein
 • Zelený čaj
 • Ženšen
 • Guarana
 • Vitamíny B3 a B6
 • Vitamín B12

Toto je seznam nejúčinnějších látek, které v tobolkách najdete. Společně působí synergicky (navzájem se podporují v účincích). Pokud se na ně podíváme jako na celek, pak vám mohou nabídnout tyto účinky:

 • zahání neodbytnou únavu – a to třeba i během noci
 • mají dlouhotrvající efekt („flow“ můžete cítit až 5 hodin)
 • dodávají tolik potřebnou energii
 • zvyšují naši bdělost a samozřejmě také pozornost
 • podporují rovněž správné funkce mozku a optimální fungování nervové soustavy
 • účinně zlepšují naše soustředění a paměť
 • umí podpořit kognitivní funkce

⭐Jak přesně Mindflow Focus působí

Ale pojďme se teď podívat na působení všech látek jednotlivě.

🌿Kofein – koncentrovaná káva pro maximální soustředění

Množství: jedna tobolka obsahuje 100 mg

Není kofein jako kofein. Zajímá vás, kolik kofeinu dostanete v jednom šálku své kávy? Velmi záleží na technice použité přípravy. Proto jsou k mání „vražedné shoty“ i docela malé množství kofeinu, vhodné tak nanejvýš pro děti. Abychom vám to usnadnili, máme pro vás tuhle tabulku:

Příprava Kofein ve 100 ml
Black Insomnia 310 mg
Café Latté 32 mg
Turecká káva 60 mg
Americano 43 mg
Cappuccino 43 mg
Instantní káva 25 mg
Espresso 175 mg
Bezkofeinová káva 2 mg

Stačí se podívat na to, jak velký šálek kávy si dopřáváte a podle toho zjistíte, jak jste na tom denně s příjmem kofeinu. A jak vypadá bezpečná hranice? Odborníci hovoří o hodnotách mezi 250-420 mg kofeinu za den, přijímaných během dne, tedy v podobě 3-4 šálků káv (podle druhu).

Nemusíte se tedy bát, že by Mindflow Focus byl tzv. překofeinovaný. Naopak, v jedné tobolce najdete jen 100 mg, takže i při dvou jste stále pod dolním limitem bezpečné hranice. Mindflow Focus si to může dovolit. Není totiž závislý jen na kofeinu – jeho působení podporuje i prostřednictvím mnoha dalších bylin a vitamínů.

Kofein jako takový zejména potlačuje únavu a podporuje bdělost. A působí také na adenosin, což je látka, která se v našem organismu začíná vyvářet už v okamžiku, kdy vstaneme. Laicky řečeno – říká tělu, kdy je už unavené a nutí ho si odpočinout. A právě kofein si na pár hodin umí s adenosinem účinně poradit. Jednoduše zablokuje jeho působení, takže vaší kreativitě a „tahu na branku“ nebude nic stát v cestě.

Ještě přesněji dokáží na tento problém odpovědět odborníci:

Daniela Dreslerová ve své práci mimo jiné říká: „Dávky kofeinu je vždy nutné přizpůsobovat interindividuální variabilitě jedinců. Mezi výzkumníky je běžně užívaným rozmezím bezpečné dávky 4-6 mg/kg tělesné hmotnosti, což odpovídá rozmezí 280-420 mg u člověka s tělesnou hmotností 70 kg (31).“

DRESLEROVÁ, DANIELA. Kofein a výživa člověka

Kompletní info o zdroji: DRESLEROVÁ, Daniela. Kofein a výživa člověka (Bakalářská práce). Brno, 2018. Celou práci si můžete přečíst na stránkách https://is.muni.cz/th/zvz2c/. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce: Jana Spáčilová.

🌿Zelený čaj

Množství: 200 mg v jedné tobolce

I zelený čaj má pověst skvělého životabudiče. Ne vždy nám však dělá dobře na žaludek, i když ho mnoho lidí snáší mnohem lépe, než kávu. Na náš organismus působí prostřednictvím katechinů, polyfenolů a L-theaninu. A obsahuje také kofein, i když tady ho budete znát spíše pod názvem thein. Ale nebojte se, L-theanin zároveň blokuje část negativně působících vlastností kofeinu a pomáhá tak našemu tělu příjemně relaxovat, ovšem přitom se maximálně soustředit. Žádná „nabušenost“ se tedy nekoná, vše směřuje k opravdu „pohodovému, ovšem maximálnímu výkonu mysli“. Těžko se to vysvětluje, ale možná postačí, když uvedeme fakt, že buddhističtí mniši zcela přirozeně meditují s pomocí zeleného čaje, který je udržuje v bdělosti, ovšem naopak káva u nich často vede k tomu, že jejich mozek „funguje“ až příliš a snaží se obsáhnout více věcí, než je třeba. A to je vlastně ruší.

Snad je to srozumitelné, takhle nám to vysvětlovali na kurzu zenové meditace. Protože když tam jdete, určitě nemůžete začít svůj den kávou. Tečka.

🌿Ženšen

Množství: 1 tobolka Mindflow Focus obsahuje 150 mg

A máme tu další bylinu, jejíž působení zkrátka nelze přehlédnout. Bývá totiž v hledáčku nejrůznějších vědců v poslední době stále častěji. Koneckonců, komplexní studium léčebných účinků rostlin a využívání léků vzniklých z této praxe, podporuje celá řada významných odborných organizací. Za všechny jmenujme třeba Evropskou vědeckou kooperativu pro fytoterapii (The European Scientific Cooperative for Phytotherapy– ESCOP), jejíž kořeny lze hledat v Nizozemsku. Už i v našich krajích se běžně užívají termíny jako bylinkář (ev. bylinář) nebo přímo fytoterapeut.

A proč je v centru zájmu právě ženšen? Říká se mu také všehoj, což je asi dost vypovídající. A mezi nejlepšími stimulanty světa ho rozhodně nelze pominout. A co všechno umí?

 1. působí pozitivně na funkce našeho mozku,
 2. má vliv na lepší paměť,
 3. látky v něm obsažené zlepšují náladu
 4. a v neposlední řadě se také postará o navození mentálního klidu.

Opět jde o víceúčelový povzbuzovač – nebo také tonikum, dalo by se říct. Umí totiž našemu tělu dodat tolik potřebnou rovnováhu. Takže tam, kde obdobné prostředky mozek jen nabuzují, dokáže ženšen nabídnout i něco víc a zabránit tak roztěkanosti.

A aby toho nebylo málo, ženšen má také výrazné antimikrobiotické a antibakteriální účinky. Pomáhá tedy s posílením imunity i s bojem proti nejrůznějším infekcím.

🌿Guarana

Množství: 1 tobolka Mindflow Focus obsahuje 130 mg

Ale pojďme dál. O guaraně jsem to už jednou psala. Ovšem v Mindflow Focus najdete čistý a silný extrakt, žádný špatně se polykající prášek. O to se stará šikovná tobolka. Guaranu můžete znát také jako Paulinii nápojnou, a konzumujete extrakt z jejích plodů. Ti používali už domorodci pro delší výdrž při lovu a přesnější mušku. Tak proč by nemohla skvěle posloužit i nám? Vévodí jí tři skvělé stimulační látky: kofein, theobromin a theofylin.

Zase kofein, řeknete si nejspíš. Ovšem ten v guaraně je trochu jiný, než ten kávový. Vydrží totiž v našem organismu déle, ovšem o něco pomaleji nastupuje. Takže jakmile začne ztrácet dech káva, nahradí ji guarana. Šikovné, že? Pomůže vám to zejména s krátkodobým zlepšením paměti, ovšem mnohem lepší bude samozřejmě i vaše soustředění.

Náš tip. Guarana se často používá i při redukční dietě, zrychluje totiž metabolismus.

🌿Vitamíny B3 a B6

Množství: celkem 35 mg v tobolce

A co dělají v Mindflow Focus „béčka?“ Neměla by vás příliš překvapovat, jejich pozitivní vliv na nervovou soustavu je všeobecně známý. B3 alias niacin by si měli zapamatovat všichni, kdo mají neustále problémy se soustředěním nebo zapomínáním. Jde totiž o jedny z příznaků jeho nedostatku. Takže když to „nejde“, může to být klidně vitamínem B3.

Problém tkví v tom, že se tento vitamín v našem těle neukládá. Pokud ho tak stále nedoplňujeme, zaděláváme si na vážný problém. Společně s vitamínem B6 pak podporuje i ostatní působení složek v Mindflow Focus.

🌿Vitamín B12

Množství: jedné tobolce najdete 9 mcg

A jak je na tom vitamín B12? Ten má také velký vliv na správné fungování našeho nervového systému. Jeho nedostatek se projevuje nejenom nesoustředěností, ale také podrážděním a špatnou náladou.

Měli byste vědět: v současnosti probíhají výzkumy v oblasti léčby Alzheimerovy choroby právě vitamínem B12. A jak je známo, tato nemoc působí zejména na naši mysl a paměť.

Kompletní složení Mindflow Focus, jak jsme popsali výše, ještě není kompletní. Najdete v něm totiž i další účinné složky: Ginko biloba (60 mg v tobolce), DMAE (20 mg v tobolce), Alpha GPC (200 mg v tobolce), Piperin (2 mg v tobolce), Rhodiola rosea 130 mg v tobolce), Kurkumin (100 mg v tobolce) a L-tyrosin (350 mg v tobolce).

⭐Mindflow Focus – moje zkušenost

Ale teď už jste určitě zvědaví, jaký na měl měl tento přípravek vliv. Vraťme se k sestřině svatbě. Zbývají dva dny do konce, povede se mi uspět s mým proslovem? Upřímně, nejdřív se mi do nějakých tobolek vůbec nechtělo. To přece zvládnu i bez nějaké podpory. Navíc – čert ví, co to se mnou udělá. Radši bych experimentovala někdy jindy a ne v předvečer tak významné události. Jenomže okolnosti tomu chtěly (sestra holt není moc dobrý plánovač, takže většina všech věcí zůstala na mě), že jsem se k proslovu dostala zase až večer. Po asi hodině, během níž jsem jen tupě zírala do papíru, jsem to prostě riskla.

A co dál? Nejdřív se nedělo nic. Po asi 15 minutách však přišla změna. Hurá, už mám úvod. A pak už bylo jen otázkou chviličky se do toho ponořit. Psala jsem jak drak. Škrtala přepisovala, popsala asi šest papírů… Ale nakonec bylo hotovo. A skvěle. Měla jsem dojem, že nad tím sedím aspoň půl noci, ale ve skutečnosti to byla cca hodina a půl. Páni.

Vyzkoušej MindFlow Focus – nejlevněji ZDE

A i když jsem se na dokončený „projekt“ dívala další den, byla jsem s ním moc spokojená, chtělo to jen pár drobných úpraviček. Ale tím moje testování neskončilo. Vždycky se totiž nejsou nějaké ty projekty „s hořícím termínem.“

Takže co můžu říct po vyzkoušení celého balení, což v mém případě byla otázka dvou měsíců? Tak především – na kávu jsem zvyklá asi tak středně. Tři až čtyři šálky espressa dávám bez problémů a jedna tobolka Mindflow Focus na mě tak byla málo. Brala jsem tedy dvě, co už rozhodně mělo žádoucí účinek.

⭐Co byste měli o Mindflow Focus vědět

Soustředění mi vydrželo obvykle 2,5 až 5 hodin, dost velký podíl na tom měla moje životospráva. Pokud jsem už mlela s posledního, případně se na večeři odbyla pizzou, bylo působení kratší než ve dnech, kdy jsem na tom byla se životosprávou podstatně líp.

Když si dám tobolky na noc, hůř se mi pak usíná. Do tří někdy i pěti hodin po požití zkrátka neusnu. Ovšem s tím se počítá a i na Mindflow na to upozorňují. Když si dáte pořádně silné espresso, nejspíš taky neusnete (byť výjimky existují a v okolí jich pár mám).

Nevšimla jsem si také, že by na mě Mindflow Focus nějak přestalo působit. Účinky byly během téhle doby pořád stejné, samozřejmě v závislosti na životosprávě, jak jsem už psala výš. Ale nebrala jsem to každý den, ani v nijak těsném sledu. Tak nějak jsem měla pocit, že bych měla nechat ten mozek odpočinout.

A na Mindflow to také tvrdí. Pokud začnete cítit, že na vás tobolky přestávají mít vliv, jednoduše je na 24-48 hodin vysadíte a všechno bude zase v normálu. Takže opět nic překvapivého.

A co dojezd? Prý cca 1 z 20 lidí pociťuje poté, co účinek Mindflow Focus vyprchá, silnější únavu a vůbec všeobecný „down.“ Tedy něco, s čím se uživatelé energeťáků nebo extrémní milovníci kávy potýkají velmi často. Osobně jsem nic podobného nepozorovala. Koncentrace a soustředění prostě postupně vyprchávaly, ale že bych se potom dostala do OFF stavu, to se mi tedy nepovedlo.

⭐Mindflow Focus recenze

Ale nedám jen na svůj názor. O Mindflow Focus jsem si také ledacos načetla. Takže aby byla tahle recenze kompletní, nabízím i několik zkušeností od dalších lidí. *

Na maturitu se učím pouze s Mindflow, dokážu se koncentrovat až 4 hodiny, kdy mi z hlavy nezmizí skoro žádná informace. Doporučuju

Schauerová Hanina

Při stresující přípravě k maturitě když už mi dochází síly a chuť se učit, tak po užití mindflow jsem dostal takovej náboj ze jsem zvládl další až skoro 4 hodiny učení. Doporučuji

Alexander Tala

Mindflow Focus používám už několik let a většinou mě spolehlivě na několik hodin nakopne, takže jsem byl zvědavý na nový Mindflow Hangover. Prvním pivem jsem zapil dvě tobolky, následovala série dalších tří piv a panáků. Nakonec jsem si dal zbylé dvě tobolky a zapil je půl litrem vody. Když jsem se po 7 hodinách probudil, cítil jsem se zcela čerstvě a ani bych nepoznal, že jsem byl předešlý večer pít. Za mě fakt super produkt, který ode dneška beru na každou oslavu!

Jan Pop

Mela jsem problemy se soustredenim a prave Mindflow zastal vsechny nezdrave pripravky (ktere mi vubec nepomahaly) a napumpoval muj mozek. Nyni se soustredim dve hodiny jako nikdy a podavam skvele vysledky.

Adélka Veselá

* Recenze nebyly nijak upravovány, jde o skutečné názory lidí.

Našly se ovšem také nějaké negativní názory. Tady je příklad jednoho z nich:

7 hodin spánku (můj standard) -> dopoledne únava -> 2 tobolky -> efekt 0, skoro mi to přišlo horší

Kávu piju max 1 denně, nechci to zatracovat, na každého to ale holt fungovat nemusí.

Kuba Trávníček

A jak na to reagují pašáci z Mindflow? Tady je odpověď z jejich facebooku:

Kubo, to nás velmi mrzí, že nejsi spokojen. Zkoušel jsi vzít si 2 tobolky najednou a na lačno?

Jsme si vědomi faktu, že každý má individuální metabolismus a na každého tak složení tobolek působí trochu jinak. Proto nabízíme garanci vrácení peněz. Vyzkoušej 2 tobolky na lačno a pokud ani tak nebudeš spokojen, napiš, určitě se domluvíme.

Více ke garanci vrácení peněz je tu: https://mindflow.cz/garance-spokojenosti/.

K té garanci bych se ještě vrátila. Znamená to, že stačí zpátky poslat nedobrané balení (tedy s prázdnou krabičkou asi nepochodíte) a dostanete zpátky peníze. Já osobně to tedy vyzkoušet nemusela, protože na mě Focus fungoval bez problémů, ale určitě se to někomu může hodit.

⭐Mindflow Focus – závěrečné zhodnocení

Výhody

 • Čistě přírodní složení, vhodné i pro vegany
 • Umí dodat energii a oddálit únavu
 • Bez přidaných barviv, konzervantů, cukrů, aromat a dalších nepatřičných látek
 • Dokáže zklidnit i roztěkanou mysl
 • Kombinuje hned 12 účinných látek (bylinky a vitamíny)
 • Rychlý nástup účinku
 • Podpoří kognitivní funkce vašeho mozku
 • Může nabídnout dlouhotrvající účinek
 • Dodá palivo pro mozek
 • Obejde se bez OFF stavů po vypršení účinku
 • Nevytváří závislost

Nevýhody

 • Objednání jen přes internet (obchod však reaguje velmi rychle, u mě byla zásilka doma do dvou dnů)
 • Možná trochu vyšší cena (za 30 tobolek zaplatíte 490 Kč, k mání je však i výhodnější 3x větší balení za 1290 Kč)

Vyzkoušej MindFlow Focus – nejlevněji ZDE

Já jsem tedy moc ráda, že jsem Mindflow Focus objevila. Je to taková moje berlička pro situace, kdy opravdu nestíhám, a přitom ze sebe potřebuju vydat maximum. A že je před Vánoci takových situací docela dost. Líbí se mi také, že jde o zcela přírodní produkt a žádnou „chemii.“ Takže pokud ze sebe chcete taky dostat maximum, určitě vyzkoušejte. S garancí spokojenosti za to totiž v případě, že by na vás Mindflow Focus náhodou nefungoval, opravdu nic nedáte.

⭐Mindflow Mg a Mindflow Hangover

Na závěr bych se ještě krátce chtěla zmínit o dvou dalších produktech, které mě z portfolia Mindflow zaujaly. Jde o Mindflow Mg a Mindflow Hangover. Mindflow Mg vám nabídne hned čtyři typy hořčíku ve snadno vstřebatelné formě, Mindflow Hangover je pak určen všem, kdo se chtějí co nejlépe „poprat“ s následky prohýřené noci

⭐Mindflow Mg – hořčík, nad kterým někdo přemýšlel

Teď cituji z jednoho hodnocení na stránkách Mindflow, ale myslím si, že má rozhodně pravdu. Když se podíváte na nejrůznější hořčíky, co jsou v lékárnách k mání, tak leckdy vážně pochybuju o jejich využitelnosti. Je totiž všeobecně známo, že hořčík se nejlépe vstřebává společně s jinými minerály, například s vitamínem B6, zinek nebo selenem. Takže preparáty, které obsahují jenom hořčík, na tom asi příliš slavně nebudou.

Mindflow Mg obsahuje vše potřebné ke správnému vstřebávání hořčíku a jako bonus nám ho ještě dodává hned ve čtyřech formách:

 • magneium malate
 • magnesium bisglycinate
 • magnesium taurate
 • magnesium threonate

Užívá se obvykle jedna tableta denně. Tedy mně alespoň stačí. Hodnotím rozhodně pozitivně. Křeče se neobjevují – trpěla jsem na problémy s nohama (hlavně po některých typech cvičení), na což jsem si koupila hořčík z lékárny. Ten mi zabral, ale stejně mně občas trápily ještě jako bonus záškuby víček, se kterými si prostě běžné prostředky neporadily. Ovšem Mindflow Mg ano.

⭐Míndflow Hangover – když nechcete řešit následky kocoviny

Také to znáte? Večer si sice dobře bavíte, ovšem ráno máte v puse polepšovnu, hlavu na dvě půlky a žaludek na vodě. Není divu, když alkohol zatěžuje naše vnitřní orgány (zejména játra) a jako bonus vyplavuje řadu důležitých minerálních látek a iontů.

A právě Míndflow Hangover se stará o to, aby se nic podobného nestalo. Užívá se 2x – poprvé ve chvíli, kdy si dáte první skleničku a a naposledy po té poslední. Doporučuje přitom dbát i na další „prevenci“ v této oblasti. Tou je například správná konzumace alkoholu (tzn. nikdy nalačno) nebo dodržení pitného režimu (vypít nejméně tolik vody jako alkoholu).

Staví na celé řadě účinných látek. Unikátní je dužistopka sladká (Hovenia dulcis), která proti kocovině bojuje. Dále je tu ostropestřec mariánský, který chrání játra nebo třeba opuncie mexická, jež spolu s ostatními složkami urychluje procesy v játrech, což napomáhá mimo jiné i rychlejšímu odbourávání alkoholu.

Pokud Hangover užíváte důsledně a podle návodu, je to ráno přece jen o něco lepší. Osobně můžu říct, že ve dvou ze tří případů, mě nepostihla ani bolest hlavy a definitivně zmizela nevolnost, která pro mě vždycky byla tím největším strašákem. Takže za mě se i tenhle výrobek opravdu povedl. Navíc si lze tobolky odsypat a vzít třeba do kapsy, takže máte jistotu, že je budete mít vždycky tzv. při ruce 🙂

Napiš komentář