Proč pít vodu s citronem?

Proč pít vodu s citronem?Proč pít vodu s citronem?

Pokud si každé ráno před snídaní dopřejete sklenici vlažné vody se šťávou z čerstvého citronu, prokážete svému tělu obrovskou službu. Nejenže velmi příznivě podpoříte svůj metabolismus, ale také se dočkáte pozitivního startu do nového dne. Jestliže se pro vás do budoucna z pití tohoto nápoje stane každodenní rituál, můžete nadšeně čerpat ze všech výhod, které s sebou přináší.

Proč právě citrony?

Citrony jsou bohatým zdrojem látek prospěšných tělu, jako je především vitamín C, karotenoidy, vitamíny skupiny B, pektiny, vlákninu, minerály jako draslík, fosfor, sodík a mnoho dalších. Díky těmto látkám mají antibakteriální a antiseptické účinky pro lidský organismus.

Jaké množství citronové šťávy použít?

Doporučuje se použít šťávu z alespoň jedné poloviny citronu na sklenici vody (cca 250ml). Vhodnější je použít vodu vlažnou, jelikož na rozdíl od studené vody nezpůsobuje organismu takový teplotní šok. Účinky vody s citronem využijeme naplno, pokud ji vypijeme 15-30 minut před snídaní.

Jaké jsou zdravotní účinky citronové vody?

 

  1. Podporuje imunitní systém

Díky obsaženému množství vitamínu C neboli kyseliny askorbové posiluje obranyschopnost organismu, chrání před nachlazením nebo například i snižuje horečku. V období stresu dochází k úbytku vitamínu C, a proto je obzvláště během stresově náročných dnů doporučováno zvýšit jeho přijaté množství.

 

  1. Detoxikuje organismus a čistí krev

Citrony pomáhají vyloučit toxiny a škodlivé látky z těla, což urychlují také močopudné účinky citronu. Udržují hodnoty krevního tlaku v normálu, navíc čistí a ředí krev, čímž předchází výskytu trombózy.

 

  1. Uklidňuje žaludek

Citrony vzhledem k obsažené kyselině citronové přispívají k uklidnění zažívacích potíží, jako je například pálení žáhy, říhání, nadýmání a další žaludeční nevolnosti. Snižují hladinu pH v těle a odkyselují organismus.

 

  1. Čistí a zkrásňuje pleť

Antioxidanty obsažené v citronech účinně bojují s volnými radikály či toxiny, které se běžné vyskytují v oblastech se znečištěným ovzduším či životním prostředím obecně. Zabraňuje tvorbě vrásek či stařeckých skvrn, akné a udržuje pokožku zářivou a omlazenou.

 

  1. Podporuje hydrataci organismu

Vzhledem k tomu, že během spánku v noci dochází k odvodňování organismu, je voda s citronem ihned po ránu ideální možností, jak doplnit tělu potřebné množství tekutin. Dehydrovaný organismus bývá totiž vystaven zhoršení tělesných funkcí, únavě, stresu a dalším negativním fyzickým aspektům. Sklenice tohoto nápoje podporuje správný start organismu před dlouhým a náročným dnem a usnadňuje vyplavení negativních látek ven z těla.

 

  1. Podporuje hubnutí

Citrony obsahují znatelné množství pektinové vlákniny, které pomáhá snížit pocit hladu a nadměrné chutě k jídlu. Zároveň urychluje metabolismus a podporují shazování přebytečných kil.

 

  1. Může nahradit kávu

Pokud obvyklý ranní šálek kávy nahradíte sklenicí vody s citronem, budete se cítit mnohem svěžejší a vaše tělo vám poděkuje. Káva jako účinný životabudič velké části populace s sebou přináší i některé negativní účinky, jako je například zabarvení zubní skloviny, riziko infarktu či zvýšené množství přijatých kalorií, vzhledem k přidávanému cukru či smetaně do kávy, které může přispět ke zpomalení metabolismu. Voda s citronem naopak přináší samá pozitiva. Jedinou nevýhodou může být pro někoho lehce kyselá chuť, na kterou si však lze poměrně rychle zvyknout.

Hodnocení
Datum
Komentář
super článek 🙂
Hodnocení
5