Ovesné otruby při hubnutí

Chcete zhubnout nějaké to kilčo aniž by Vám to zruinovalo rodinný rozpočet a ještě udělat něco pro své zdraví? Vyzkoušejte ovesné otruby při hubnutí a špíčky budou mizet před očima.

Troška historie aneb co jsou ovesné otruby vůbec zač ?

Ovesné otruby vznikají při zpracování ovsa jako vedlejší produkt. Dříve se využívali hlavně ke krmení dobytka, ale v dnešní době jsou díky obrovskému obsahu vlákniny využívány hlavně ke snižování hmotnosti a zároveň pomáhají léčit spoustu zdravotních problémů.

Co ovesné otruby obsahují?

Tuk, vlákninu, vitamín B, železo, bílkoviny, hořčík a fosfor.

Jak otruby podporují hubnutí ? 

Jak hubnout s ovesnými otrubami? Můžeme poděkovat velkému množství vlákniny, která je pro člověka (zejména při snižování váhy) velmi důležitá. Protože jsou otruby plné rozpustné i nerozpustné vlákniny a to v nejlepším poměru pro naše tělo přispívají k větší pohyblivosti střev, která nejenom zabraňuje vstřebání se kalorií z potravy, ale zároveň při komzumaci otrub předcházíte zácpě. Díky bobtnavosti otrub v žalůdku (svůj objem dokáží zvětšit až 20x) se budete cítit déle sytí a to i s menším množtvím zkonzumované potravy. Dále otruby zabraňují chuti na sladké.

Jak otruby používat?

Ovesné otruby jsou podobně jako ovesné vločky, pohanka či chia semínka potravina, která se dá přidat téměř do všeho. Ať už jako zahuštění do polévek, do nápojů, jogurtů,zeleninových salátů……Můžeme si též udělat otrubovou kaši (otruby zalijeme horkým mlékem či vodou a necháme odstát, přidáváme ovoce, kakao skořici… ), nebo otrubami nahradit část mouky při pečení koláče.

Rozdíl mezi ovesnýma otrubama a vločkama?

Asi si teď říkáte proč používat ovesné otruby při hubnutí a ne klasické ovesné vločky? Odpověď je jednoduchá: ovesné otruby obsahují o 50 % více vlákniny než ovesné vločky a téměř o 50% méně sacharidů tudíž jsou při snižovaní váhy opravdu nejlepší.

Další přínos pro naše tělo krom hubnutí?

-Snižuje cholesterol a ustaluje hladinu cukru v krvi.

-Díky podpoře střevních funkcí předcházíme zácpě a zároveň slouží jako prevence vzniku rakoviny.

-Pomáhají při pálení žáhy.

Kde a za kolik otruby pořídíme?

Otruby v dnes již pořídíte v každém větším supermarketu (kaufland, tesco…), dále např v drogerii Dm, ve zdravé výživě i v některých lékárnách.
Cena otrub se liší dle toho kde je koupíte ale pro představu se pohybuje okolo 15 Kč za 250g.

 

Pár rad na závěr

-Otruby se doporučují zařadit do každodenního jídelníčku.

– Otruby by neměli konzumovat osoby s celiakii protože může obsahovat lepek.

– Doporučená denní dávka ovesných otrub jsou 2 polévkové lžíce. Myslete proto že všeho moc škodí a to i toho zdravého.

– Ovesné otruby zapijejte vždy dostatečným množstvím vody.

Hodnocení
Datum
Komentář
Díky, vyzkouším
Hodnocení
5

Zatím žádné komentáře