Příčiny vypadávání vlasů

Nejčastějším původcem vypadávání vlasů,  je androgenní alopecie (plešatění). Příčinou plešatění se tak stává kombinace genů, věku a hormonů. Jak jste asi již správně pochopili z pohledu na faktory, které plešatění způsobují, androgenní alopecie může být dědičná.

Vlasy rostou z vlasových folikul, které by se daly přirovnat k malým, pytlovitým dutinám v kůži.

Muži se v tomto ohledu mohou potýkat s problémy prakticky celý život, protože alopecie postihuje i muže mladé. Ženy se s řídnutím vlasů setkávají téměř zpravidla až po menopauze. V každém případě je ale plešatění velkým problémem, který se může neblaze podepsat na psychice každého z nás. Výhodou ovšem je, že pokud se jedná o vypadávání vlasů z této příčiny, dá se léčit. A jak správně tušíte, tak právě pomocí přípravku Provexin.

Jak se Provexin aplikuje?

První krok na cestě ke zlepšení stavu vašich vlasů je přiznat si, že se vás tento problém opravdu týká. Mnoho mužů i žen se totiž k vypadávání vlasů otáčí nejprve zády. Čím déle budete ovšem prodlužovat přiznání, tím hůře (a déle) pak bude probíhat léčba. Takže jestli na sobě pozorujete například úbytek vlasů na temeni hlavy nebo zvětšení koutů, neváhejte a okamžitě začněte jednat.

Provexin vyniká nad ostatními přípravky neinvazivní léčbou, která spočívá v nanášení gelu na postižená místa 2x denně. Viditelné výsledky by se měly dostavit v horizontu 6 až 9 měsíců. Může vám to připadat jako opravdu dlouhá doba, ale je potřeba si uvědomit, že pokud máte něco změnit, rozhodně se efekt neprojeví hned. Marketéři jiných společností, které slibují účinky v horizontu dnů, vám jednoduše věší bulíky na nos.

 

Nanesením gelu odstraňujete povlaky a nečistoty, které ucpávají právě vlasové folikuly. To je ale pouze špička ledovce. Gel dále usnadňuje přísun živin k folikulům, což jednoznačně zlepšuje podmínky pro růst vlasů. Živiny jsou v tomto směru velice důležité, aby vlasy skutečně rostly, jak mají.

Gel se velice snadno aplikuje a zároveň dobře proniká do pokožky hlavy, tudíž vás nebudou trápit případné mastné fleky. Kůže gel jednoduše během několika chvil absorbuje. Přípravek je vhodné aplikovat pouze na postižená místa, kde byste jednou opět rádi viděli růst bujnou kštici, takže jej většina z vás použije k odbourání zvětšujících se koutů.

Kdy je potřeba začít?

Důležité je poznamenat, že přípravek androgenní alopecii neléčí! Takovou moc bohužel nemá. Přípravek Provexin je proto nutné užívat dlouhodobě a pravidelně. Androgenní alopecie je protivník s tuhým kořínkem, kterého se nikdy nelze úplně zbavit. Můžeme jen mírnit následky a působit na růst nových vlasů díky podpoře vlasových folikul.

S léčbou ovšem musíte začít skutečně včas, aby ještě měla nějaký smysl. Pokud totiž vlasy ztrácíte 7 až 10 let, vlasové folikuly mohou úplně zmizet. Pak už je samozřejmě naděje na opětovný růst vlasů velice malá, spíše nulová. Pokud totiž pokrývka hlavy nemá z čeho vyrůst, ani všechny přípravky světa nic nezmůžou.

Jaké výsledky ukázaly studie a klinické testy?

Provexin se stal natolik zajímavým produktem, že neunikl pozornosti hned několika předních odborníků v dané oblasti. Následně byl podroben 6 klinickým studiím, kterých se zúčastnilo dohromady 300 mužů a žen. Výsledky, které se po čase dostavily, byly skutečně ohromující.

V horizontu prvních tří měsíců 60 % dobrovolníků zaznamenalo zvýšený růst vlasů. Nejvíce si jej pak pochvalovali ti, kteří s léčbou ihned poté, co u sebe zaregistrovali vypadávání vlasů. První nové vlasy, které se na hlavě v průběhu studie objevily, měly podobu takzvaného chmýří. “První chloupky, které rostou, jsou tzv. chmýří. Jsou tenké a lehké. Chvíli trvá, než vlasy získají stejnou kvalitu a barvu jakou měly předtím,” říká jeden z profesorů, kteří se účastnili jedné z klinických studií.

K jakým závěrům tedy nakonec studie dospěly? Třetina účastníků studie měla po skončení dvakrát více vlasů a polovina se mohla pyšnit 50 % zvýšeným růstem. To jsou opravdu skvělá čísla, které se jen tak nevidí. Ve výsledku se tedy dá říct, že u 80 % účastníků se prokazatelné výsledky dostavily ještě během studie. Číslo by samozřejmě mohlo být ještě daleko vyšší, kdyby studie pokračovala o něco déle. To už jsme ovšem ve světě teorií.

Co Provexin obsahuje?

Pokud jste se rozhodli přípravek vyzkoušet na vlastní kůži (doslova), určitě vám bude zajímat Provexin složení. Gel se skládá z 1,5-pentandiolu, patentovaného A100 extraktu z pylu, vitamín E biotinu a zinku. Všechny tyto látky pozitivně působí na obnovu růstu vlasů při androgenní alopecii.

 

Vedlejší účinky? Nemusíte mít strach!

Zmíněné klinické studie se zabývaly přípravkem skutečně do hloubky. Mimo jiné se zaměřily také na zjišťování možných vedlejších účinků. Během studií ovšem nakonec žádné vedlejší účinky zdokumentovány nebyly. Je navíc vhodný i pro ty z vás, kteří trpí alergií na pyl. Ač je totiž součástí přípravku, alergie nezpůsobuje. Pomoci se tedy dostane všem bez výjimek.

Kvalita podpořená dlouhou historií

Provexin přináší společnost Nordic Health s.r.o., která spadá pod norskou skupinu NutraQ AS. Ta je jedním z největších hráčů na trhu v tomto oboru v severských zemích. Společnost ovšem nepůsobí pouze v domácím Norsku, což je patrno už ze samotného názvu. Své zastoupení má také ve Švédsku, Finsku, Dánsku, Německu, USA, Islandu, Středním východě a samozřejmě v České republice.

Na tuzemském trhu společnost působí od roku 2011 a za tu dobu už si stačila vybudovat opravdu dobrou pověst, kterou stále vylepšují další a další spokojení zákazníci. I díky tomu se ostatně dokázala udržet mezi předními výrobci doplňků stravy a zdravotnických prostředků u nás již téměř deset let. Čísla tedy hovoří za vše.

Reakce spokojených zákazníků a jejich zkušenosti

Podnikatele Lukáše začaly trápit problémy s vypadáváním vlasů. Rozhodl se proto začít jednat. Na první výsledky si ovšem zatím bude muset počkat, protože je dle svých slov teprve na začátku:

„Kvůli svým koutům nevycházím bez kšiltovky. To bych rád změnil! A proto jsem se rozhodl vyzkoušet Provexin.“

Thomas z Norska se řadí mezi ty, kteří již mají s přípravkem zkušenosti. Právě proto si jeho účinky nemohl vynachválit:

„Na doporučení jsem začal používat Provexin. S jistotou můžu říct, že po 5 měsících jsem viděl účinky. Znovu mi začínaly růst vlasy tam, kde jsem je už dlouho neměl a přibližně po půl roce jsem mohl změnit účes.“

Podobnými zkušenostmi disponuje i další obyvatel Norska, Stian. Jeho slova dávají naději i ztraceným případům, kteří problémy s vypadáváním vlasů podcenili:

„V naší rodině mužům řídnou vlasy již od mladého věku. Trochu mě odrazovalo to, že bude velmi těžké obnovit vlasy, které mi vypadaly již déle jak před 6 až 7 lety. Nicméně jsem se rozhodl, že Provexin zkusím a díky jeho používání mi pomalu začaly růst vlasy skoro všude tam, kde mi předtím vypadaly. Samozřejmě se to nepovedlo najednou, člověk musí být trpělivý.“

Redaktor, moderátor a DJ Jan se na adresu přípravku vyjádřil stručně a jasně:

„Myslím, že vlasy dělají člověka. Proto používám Provexin!“

Pokud by vás zajímali ještě další reakce spokojených zákazníků, stačí zabrousit na sociální sítě, konkrétně Instagram. Tam se můžete pod hashtagem #luikštice v otázkách kolem Provexin diskuze dozvědět ještě mnohem více.

VÍCE INFORMACÍ

Závěrečné shrnutí

Pokud patříte do skupiny těch, kteří trpí androgenní alopecií, určitě jakýkoli přípravek, jenž vám s vypadáváním vlasů dokáže pomoci, uvítáte. Zároveň samozřejmě musíte svůj problém diagnostikovat včas, aby se řešení mohlo projevit v největší možné míře. Šance je samozřejmě i u řešení s odstupem času, ve většině případů už ovšem nebývá zdaleka tak efektivní. Pokud vlasové folikuly navíc již nejsou, ani tento gel vás nezachrání.

Pokud vás informace obsažené v tomto článku oslovily, ale stále ještě váháte nad tím, jestli přípravek zkusit, možná vás ke koupi přesvědčí i cena, která je velice přijatelná. Vyzkoušejte proto přípravek a následně se sami rozhodněte, jestli se vám investice do něj skutečně vyplatila. Vlastní zkušenosti vám totiž samozřejmě nikdo nenahradí.

Napiš komentář