Vypadávání vlasů? Obnovení růstu existuje – kompletní průvodce

Vypadávání vlasů? Obnovení růstu je reálné. Díky nám se dozvíte, jaké možnosti existují. Padáním vlasů trpí více lidí, než si možná dovedete představit. Podívejte se, jaký je rozdíl mezi obvyklým přirozeným padáním a nadměrným padáním vlasů, které může mít mnoho příčin. Nejdříve se zaměříme na padání vlasů u žen a poté u mužů. Následně si čtěte způsoby, jakými lze tento problém řešit. Každý by jistě chtěl mít krásnou a bohatou hřívu. Podívejte se, jak na to.

Proč mají problém ženy

O tomto problému u žen se moc nehovoří, je to především dáno tím, že když ženám nadměrně padají vlasy, nevzniká u nich pleš nebo tzv. kouty, kterých si na mužích všimneme hned. A také je možné, že u žen nedochází k trvalému stavu, kdežto mužům jakmile se vytvoří pleš, už jim vlasy nedorostou. Podívejte se na to, jaké jsou důvody, že ženám padají nadměrně vlasy.

 • Nízká hladina estrogenu
 • Hormonální změny v těhotenství
 • Stres
 • Užívání léků

Kromě zmíněných důvodů lze také spatřit příčinu v nedostatku železa a anémie, při problémech se štítnou žlázou. Můžete si také přečíst informace o tom, že kouření má také souvislost s vypadáváním vlasů. Ve velkém množství případů je příčinou genetická predispozice, špatná péče případně nezdravý životní styl.

Co můžete udělat pro své vlasy?

V případě, že vám nadměrně padají vlasy a vy hned nechcete běžet k lékaři, můžete vyzkoušet běžné činnosti. Jde především o to, změnit vaši životosprávu, vhodná je pak konzumace ryb, luštěnin a beze sporu také dostatek ovoce a zeleniny. Vhodné je zařadit do svého jídelníčku také různá semínka jako sezam nebo dýňová semínka. Vyzkoušejte ale také různé potravinové doplňky, které mohou pomoci při nedostatku nějakého prvku, který má vliv na růst vlasů.

Důvody, proč padají vlasy mužům

Je pravdou, že co se vlasů týče, jsou na tom muži hůře. A to proto, že si při krátkém sestřihu všimne každý, že muži se vlasy ztrácejí. Dochází pak k nevzhledným „ koutům“ případně pleši. Někteří muži to těžko nesou. U mužů pak mezi příčiny patří:

 • Dědičné predispozice
 • Stárnutí
 • Nadbytek mužského hormonu testosteronu

Poslední možnost je také nejčastější. Všimli jste si například, že mužům padají vlasy mezi 20 až 30. rokem života. Tomuto plešatění se říká androgenetická alopecie. Její příčinou je to, že vlas reaguje na vyšší množství testosteronu a proto, vlasy padají právě v tomto věku. Dalšími faktory, které pomáhají jako podpora růstu vlasů je omezení stresu, dostatek potřebných vitamínů a to především B, C, E, pak to může být, jako u žen, správná životospráva, operační zákrok nebo třeba roční období. Je dáno, že mužům nejčastěji padají vlasy na jaře a na podzim. Pokud si potrpíte na pokrývky hlavy a trpíte alopecií, je potřeba tyto pokrývky také omezit.

Alopecie jako nemoc

Alopecie je nemoc, která se vyznačuje ztrátou vlasů, která bývá ohraničená. Růst vlasů má tři fáze a to růstovou, přechodnou a klidovou fázi. Při růstové fázi vlas roste a tahle fáze trvá 3 – 6 let, poté nastává přechodná fáze, která je krátká a potom klidová fáze, trvající asi 3 týdny, poté život vlasu končí a následně vypadává. Alopecií je několik druhů. Jak už jsme si řekli, alopecii způsobuje několik faktorů, včetně hormonální nerovnováhy. Ztrátě vlasů, a to především u mužů, přichází velmi pomalu a plíživě.

Jak na vypadávání vlasů

Jestliže vám denně vypadá 50-100 vlasů, je to ještě v pořádku a přirozený proces. V případě, že jste si všimli, že vám vlasy padají nějak více, než je obvyklé, zkuste nejdříve upravit svoji životosprávu, případně omezit stres. Možná zjistíte, že příčina je právě ve způsobu života. Pokud jste si ovšem všimli ohraničených míst, kde se vám výrazně začínají ztrácet vlasy, zkuste se obrátit na odborníka. Další možnosti, které můžete na dočasnou dobu vyzkoušet, jsou:

 • Nenosit pokrývku hlavy
 • Přípravky na růst vlasů

Transplantace vlasů

Už jsme si zvykli, že se dá transplantovat ledacos, včetně životně důležitých orgánů. Při padání vlasů nejde naštěstí o život ohrožující stav, nicméně to může mít neblahý vliv minimálně na sebevědomí mužů a žen. Jednou z možnosti, jak vyřešit problém s vlasy, je transplantace vlasů. Rozhodnout se pro ni může být složité a indikuje se v případě, že už není možná jiná léčba. Důležitá je také správná diagnóza. Transplantace vlasů je nastřelování. V případě, že trpíte padáním vlasů zejména z důvodu dědičné predispozice a neexistuje žádná léčba, je tato varianta přímo pro vás. Transplantaci využívají spíše muži než ženy. Pokud o ní uvažujete, nejdříve zkuste projít různá diskuze a zajímat se o její výhody a nevýhody. Dobré je také se informovat na klinice, která tento zákrok nabízí. Jak už název napovídá, jde o transplantaci, tedy o zahrazení vlasů. Ale kde ty vlasy vzít. Používají se nejčastěji vlasy ze zátylku, ale myslete na to, že tam jich také není nekonečně mnoho. Výměna vlasů probíhá buď:

 • při částečné anestezii nebo
 • při tzv. sedaci

Sedace znamená, že není místo úplně umrtveno, ale je částečně znecitlivěno, nebudete cítit tolik bolesti. Probíhá tak, že se z místa, kde je hodně vlasů, nebo kde vlasy nevypadávají, odebere po jednom vlasu určité množství, včetně folikulu a následně jsou vlasy aplikovány tam, kde vám chybí. Je to tak důležitá obnova vlasových folikul. Vlasy se aplikují pomocí implantátoru, je tak zajištěno, že vlas je ve správné hloubce a má správný směr. Díky tomu, že vlasy na bocích hlavy nepodléhají tomu, že vypadávají na základě nadbytku testosteronu, tak se mohou transplantovat tam, kde je to potřeba a tuto vlastnost si uchovají. Vlasy vám již nevypadají.

Jak dlouhou trvá transplantace vlasů

Tento zákrok trvá přibližně 4-8 hodin, ale jde především o to, kolik vlasů bude potřeba vyměnit a kolik je míst, kam se vlasy budou přemisťovat. V některých případech může být sezení více. Pokud vám jde o to, jestli můžete po aplikaci chodit do práce, tak pracovní schopnost trvá do 5 dní po transplantaci. Vzhledem k tomu, že jsou vlasy z boků hlavy odebírány i s folikulem, nikdy vám tam již nenarostou, nicméně není to ani poznat. PO odstranění vlasů vám můžou vzniknout malé stroupky, které se zahojí.

Kolik stojí transplantace vlasů

Pokud o tomto zákroku uvažujete, připravte se na poměrně vysokou částku. Záleží ale na tom, kolik vlasů bude potřeba transplantovat a kam. V současnosti si můžete vybrat z několika klinik, které tento výkon nabízejí. Připravte si částku v rozmezí 30 000- 50 000 Kč. Nezapomeňte vybírat kliniku také podle referencí od ostatních klientů.

Příklady přípravků na vypadávání vlasů

Podívejme se na několik přípravků, které by vám, kromě transplantace mohly pomoci. Prvním příkladem může být Biosil, který se pyšní tím, že by měl působit na vlasy, nehty a pleť. Tento přípravek má poměrně dobré reference a to na všechny tři zmíněné účinky. Nicméně růst nepodporuje, za to ale uživatelé mají dobrou zkušenost s tím, že vlasy přestaly vypadávat, nehty byly pevnější a pleť se také vylepšila. Tento produkt patří mezi ty levnější. Možná už jste slyšeli o přípravku Revalid. Jde o kapsle, které by se měly užívat třikrát denně. Tento přípravek je skutečně účinný. Podporuje růst vlasů, stejně tak zastavuje vypadávání. Tento přípravek ale patří mezi ty dražší.

1 – Provexin čistí folikuly

Ztráta vlasů u mužů je nejčastěji genetické predispozice, známé jako androgenní alopecie. Ta se týká až 95 % mužů. Každý vlas má omezený životní cyklus a pak vypadne. Nové vlasy rostou běžně ze stejných folikulů, jak z nich vlasy vypadly. U mužů se ztrácejí vlasy v horních koutech a čela a na temeni a u žen řídnou vlasy po celé ploše hlavy.

Androgenní alopecie negativně ovlivňuje růstovou fázi vlasu, což způsobí, že opětovný růst vlasu z folikulu není možný. Pokud není tento problém dlouhodobě řešen, vlasový folikul zakrní a vlasy z něj přestanou růst. Tyto folikuly jsou navíc často zanášeny směsicí keratinu kožního mazu a jiných kožních tuků. Z takto ucpaného folikulu, jen těžko může růst nový vlas.

S přípravkem Provexin je možné obnovení vlasových kořínků a tak může vlas opětovně růst. Pro obnovení růstu vlasů je důležité odstranit nečistoty z vlasového folikulu. Hlavní složkou Provexinu je 1,5 – pentandiol, který funguje jako zvlhčující látka, která uvnitř folikul rozpouští nečistoty a povlaky, které jsou důsledkem androgenní alopecie. K vyživení folikul pak napomáhá extrakt z pylu. Dalšími složkami je pak Zinek, biotin a vitamin E. Tyto látky pak podporují růst vlasů.

Tento přípravek byl vyvinut ve Švédsku a je tam také vyráběn. Produkt je velmi kvalitní a byl otestován několika vědeckými studiemi, které prokázaly, že Provexin funguje.

VÍCE INFORMACÍ

Důležité je začít co nejdříve po tom, co vlasy začnou vypadávat, po několika letech padání, již mohou být folikuly nenapravitelné. Nebyly prokázány žádné vedlejší účinky.

2 – Šampony a jiná séra

Kromě těchto zmíněných přípravků je možné vyzkoušet šampony a séra proti vypadávání a na růst vlasů. Mezi nejoblíbenější patří přípravky s obsahem kofeinu, kterou jsou podle dostupných referencí účinné. Mezi nejznámější patří Alpecin, který působí jako šampon pro růst nových vlasů. Nic není ale zadarmo, a když pomineme cenu, může se vám stát, že vám některý z nich nebude vyhovovat. Vaše vlasy pak mohou být třeba suché. Je vhodné přípravky vyzkoušet, a jestliže kápnete na ten pravý, je potřeba mít trpělivost. Tyto produkty je potřeba používat dlouhodobě. Druhým oblíbeným produktem je Plantur 39. Tento přípravek mohou používat muži i ženy a také podle toho si svůj šampon vyberete. Dále lze rozlišovat podle toho, jaký máte s vlasy problém. Především pak šampon pro muže Plantur 39 je zaměřen na tom, aby testosteron přestal působit na vlasové kořínky. Testosteron právě podporuje vypadávání vlasů na obvyklých místech. Při používání tohoto přípravku tak pocítíte, že vám vlasy budou lépe růst a působí již vlasové kořínky. Jeho složkou je také kofein, kromě něho ale Plantur obsahuje bílý čaj. Kromě toho také působí tak, že:

 • snižuje řídnutí vlasů
 • zamezuje předčasnému vypadávání

Ještě zmíníme jeden přípravek, který je také účinný. Jde o Vichy Dercos Aminexil Clinical 5. Je to kúra, která trvá tři týdny a je vhodný především pro ty, kteří mají citlivou pokožku hlavy. Vyrábí se v celé řadě v kombinaci šamponu, balzámu a dalších přípravků. Vichy je vhodný pro muže i pro ženy, je hypoalergení a působí tak, že zamezuje vypadávání vlasů, udržuje vlas v pokožce a zmírňuje také nerovnováhu ve vlasové pokožce. Číslo v názvu pak označuje množství aktivních látek, které se na péči o vlas podílejí. Nejhlavnější složkou je molekula Aminexilu, která omezuje vypadávání. Používání je jednoduché. Přípravek je v ampulích a stačí, když si tuto ampuli jednou denně vetřete do vlasů. Je důležité dodržet 6 týdnů aplikace.

Péče o vlasy je také důležitá

Kromě zmíněných přípravků, které vám pomohou, je ale důležité pečovat o vlásky tak nějak všeobecně. Vlasy jsou neustále vystavovány nejrůznějším vlivům z okolního prostředí, a že jich je hodně. Vlasům pak zejména škodí:

 • Sluneční záření
 • mořská voda
 • používání fénu a žehličky

Abychom preventivně zamezili problémům, které mohou vzniknout, a vlasy vystavujeme zmíněnému zatížení, je důležité na jejich péči nešetřit. V základním vybavení by neměl chybět kvalitní šampon a kondicionér, případně pak vlasová maska. Nicméně ne vše, co je drahé může být kvalitní. Je pro to vhodné vyzkoušet různé přípravky na obnovu růstu vlasů a vybrat si ten správný pro vaše vlasy. Šampon zbavuje především nečistot, které se za celý den na vlasech usadily, balzám působí tak, že vlasy zjemní a ty jdou potom lépe rozčesávat. Maska přispívá k hloubkové regeneraci a na vlas působí již od kořínků. Používá se většinou jedenkrát až dvakrát v týdnu. Jestliže se rozhodnete přeci jen do vlasů investovat více peněz, vyplatí se kupovat produkty ve stejné řadě od stejného výrobce. Přesně na to jsou vlasové přípravky vyráběny. V neposlední řadě je v péči o vlasy potřeba zmínit také dostatek spánku a je důležité s vlasy zacházet šetrně a zbytečně je nezatěžovat okolními vlivy.

Nebojte se vyzkoušet produkty

Když si shrneme všechny uvedené informace, tak zjistíme, že možností, jak zamezit vypadávání vlasů, je opravdu hodně. V neposlední řadě jste možná slyšeli také o injekcích. Injekce na růst vlasů pomáhají tak, že jsou účinné látky vpravovány přesně tam, kde mají být a okamžitě začínají fungovat. Této léčbě se říká mezoterapie a látky se volí podle toho, jaké má pacient obtíže, nicméně ve složení vždy najdete kyselinu hyaluronovu a komplex vitamínů. A pokud nic z toho nepomáhá, pak je ta poslední možnost, která zafunguje 100 %. Takže vyzkoušejte, nejdříve změnit styl života a jídelníček v kombinaci s různými potravinovými doplňky. Když nic nezabírá, můžete k tomu přidat ještě speciální vlasovou péči, kterou vyberte buď podle recenzí, nebo podle vlastních zkušeností. Když jich vyzkoušíte několik a žádný nezabírá, můžete se obrátit na dermatologa, který vám pravděpodobně předepíše nějaké léčivo. Potom již zbývá jen transplantace, která je ale velmi účinná. A možná pro ty, kteří vyzkoušeli už všechno možné, také dostupná. A jakou zkušenost máte vy a co vám skutečně pomohlo. Podílíte se o vaše reference?

 

Vypadávání vlasů po porodu

Vypadávání vlasů je po porodu častým problémem. Může být způsobeno různými faktory, včetně hormonálních změn, nedostatku živin a stresu. Vypadávání vlasů po porodu můžete předcházet různými způsoby, například zdravou stravou, dostatečným odpočinkem a vyvarováním se drsných chemických látek a stylingových přípravků. Pokud kojíte, snažte se alespoň několik prvních týdnů odsávat nebo ručně odstříkávat mléko, abyste tělu pomohla přizpůsobit se nové hladině hormonů. Pokud máte potíže s vypadáváním vlasů, poraďte se se svým lékařem nebo porodní asistentkou o možné léčbě.

Nejlepší přípravek proti vypadávání vlasů v AKCI

Vypadávání vlasů po covidu -19

Byly zaznamenány případy, kdy lidé po nákaze kovidem 19 přišli o vlasy. Příčina není známa, předpokládá se však, že souvisí se stresem, který nemoc vyvolává. Pokud se u vás objevuje vypadávání vlasů, můžete udělat několik věcí, které pomohou vašim vlasům být zdravé a silné.

Zaprvé se ujistěte, že se stravujete vyváženě. Konzumace velkého množství ovoce, zeleniny a bílkovin pomůže dodat vašim vlasům živiny, které potřebují, aby zůstaly zdravé. Měli byste se také vyhnout nárazovým dietám nebo hladovění, protože to může vést k dalšímu vypadávání vlasů.

Co proti vypadávání vlasů babské rady

Vypadávání vlasů má mnoho příčin. Stres, nemoc, dieta, léky, porod a menopauza jsou jen některé příklady. Vyrovnat se s vypadáváním vlasů může být opravdu obtížné, zejména pokud nevíte, co je jeho příčinou. V tomto článku vám poskytneme několik dívčích rad, jak se s vypadáváním vlasů vypořádat.

Pokud vám vypadává více vlasů než obvykle, první, co byste měli udělat, je navštívit lékaře. Vypadávání vlasů může mít zdravotní příčinu a je důležité, abyste si ji nechali vyšetřit. Jakmile vyloučíte jakékoli zdravotní potíže, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou vypadávání vlasů zastavit.

Zbavte se stresu

Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je ke snížení stresu. Stres může způsobit vypadávání vlasů a zhoršit ho. Pokud se potýkáte s vypadáváním vlasů, snažte se najít způsob, jak se uvolnit a zbavit stresu.

Měli byste také dbát na to, abyste se zdravě stravovali. Vyvážená strava je důležitá pro udržení zdravých vlasů. Ujistěte se, že přijímáte dostatek bílkovin, železa a dalších živin, které jsou pro zdravé vlasy nezbytné.

Pokud užíváte léky, poraďte se se svým lékařem o možnosti přechodu na jiný lék. Některé léky mohou jako vedlejší účinek způsobovat vypadávání vlasů. V takovém případě vám lékař může předepsat jiný lék, který tento vedlejší účinek nemá.

 

Domácí maska proti vypadávání vlasů

Trpíte vypadáváním vlasů? Pokud ano, nejste sami. Miliony Američanů se někdy v životě setkají s řídnutím vlasů nebo plešatostí. Naštěstí existuje řada věcí, které můžete proti vypadávání vlasů udělat. Jedním z jednoduchých a účinných řešení je výroba domácí masky proti vypadávání vlasů.

Existuje několik různých receptů na domácí masky proti vypadávání vlasů, ale zjistili jsme, že následující je obzvláště účinný.

Složení: 1:

 • -1 vejce
 • -2 lžíce olivového oleje
 • -1 lžíce medu
 • -1 lžíce jablečného octa

Návod k přípravě:

1. Vejce rozšlehejte v míse.

2. Přidejte olivový olej, med a jablečný mošt a dobře promíchejte.

3. Směs naneste na pokožku hlavy a vlasy.

4. Nasaďte si sprchovou čepici a nechte masku působit 20-30 minut.

5. Opláchněte vlasy teplou vodou a umyjte je šamponem jako obvykle.

Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte tuto proceduru 1-2krát týdně. Během několika týdnů byste měli začít pozorovat snížení vypadávání vlasů.

Tato maska je plná živin, které jsou nezbytné pro zdravý růst vlasů. Vejce jsou bohatá na bílkoviny a biotin, dvě živiny, které jsou nezbytné pro silné a zdravé vlasy. Olivový olej hydratuje pokožku hlavy a udržuje vlasové folikuly hydratované, zatímco med má antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci udržet pokožku hlavy čistou a bez infekce. Konečně jablečný ocet vyrovnává pH pokožky hlavy, což může podpořit růst vlasů.

Pokud tedy hledáte přírodní způsob, jak omezit vypadávání vlasů, vyzkoušejte tuto domácí masku proti vypadávání vlasů!

Komentáře

 1. Tomáš K. 11 října, 2021
 2. Radek 4 listopadu, 2022

Napiš komentář