Smoothie a hubnutí

Smoothie a hubnutí

Smoothie a hubnutí Smoothie a hubnutí- Smoothie, ovocné- zeleninové pyré. Nebo třeba rozmixované ovoce. Tolik názvů, a přitom vždy jedno a to samé. Smoothie. Nápoj, který se v poslední době těší čím dál větší oblibě každé věkové kategorie. Mnoho lidí ho pije i jako součást jídelníčku při dietě. Je ale smoothie opravdu tak zdravé, jak se říká? A může nám pomoci při hubnutí?

Co je to smoothie?

Smoothie je nápoj, pyré, složený z ovoce, zeleniny. Nebo dokonce obojího současně. Vámi vybrané suroviny si stačí dát do mixéru a hezky rozmixovat na tekutý nápoj hustčí konzistence. Samozřejmě si můžeme přidat i nějaká semínka, med, atp. Zní to lehce, také to tak je, přesto o smoothie kolují otázky, na které si ne každý umí odpovědět. Které to tedy jsou?

Z čeho je smoothie složeno?

Smutnou zprávou je, že pod pojmem smoothie můžeme v obchodě najít opravdu cokoliv. Dokonce i nějakou míchanici plnou chemie. Pravé smoothie je složeno pouze z ovoce a zeleniny. Někteří přidávají ještě tvaroh, jogurt, mléko nebo nějaká semínka. Proto je dobré si dělat smoothie doma, nemá totiž velkou trvanlivost.

6dde54b1bc09c58818d6605070241992

Jaké jsou výhody smoothie?

Vzhledem k tomu, že smoothie většinou obsahuje celé plody ovoce, nepřichází díky tomu o živiny v sobě obsažené. Díky rozmixované formě se tento nápoj také lépe tráví. Navíc- určitě víte, že třeba slupka od jablka je plná vitaminů.

Díky smoothie se také jednoduchým způsobem zvýší vaše denní spotřeba ovoce a zeleniny. (Ovoce se díky cukrům doporučuje přiměřeně. Hlavně dopoledne). Je to skvělá volba i v dobách, kdy vaše děti tyto tělu prospěšné látky moc nechtějí. Například brokolice- tu nemá rád každý, ale pokud se zamíchá do něčeho pro nás chutnějšího.

Smoothie a hubnutí

Mistr smoothie

Díky tomu, že nejsme v době, kdy se stály fronty na banány, ale naopak, máme na výběr ze spousty druhů ovoce, můžeme si zahrát na vlastního barmana. A zapojit do toho klidně své děti. Co si udělají, to si potom mohou vypít.

Smoothie není pití!

Věc, na kterou ne všichni myslí. Smoothie není pití a hodně lidí se podle toho nechová. Najde se mnoho těch, kteří normálně jí. A potom do sebe háží jeden nápoj po druhém. A to je ta hlavní chyba při hubnutí. Musíme mít na mysli to, že smoothie je ovoce a zelenina, akorát v tekutější formě. Takže to není doplněk, ale samostatné jídlo. Nejspíš ne oběd, ale na svačinu nebo snídani- opravdu stačí.

Pozor na množsví

Ovoce i zelenina jsou látky potřebné pro náš organismus. Ale i zde platí: Všeho s mírou. Při smoothie je totiž ta nevýhoda, že můžeme rozmixovat horu ovoce nebo zeleniny, a poté to vypít najednou. A než si žaludek uvědomí, že je sytý, tak v sobě můžete mít mísu plnou ovoce, které byste jindy jedli týden. Nezapomínejte si tedy dělat smoothie z takového množství surovin, které by vám stačilo i v normální formě. Zdání klame, ale smoothie je hodně syté a vážně nahradí jednu z pěti denních porcí jídla. U ovoce dávejme pozor na množství cukrů, které v něm najdeme. I přírodní cukry jsou totiž cukry. A nakonec:

Recept na špenátové smoothie

Budeme potřebovat:

  • Hrst baby špenátu
  • Hrnek jahod
  • Čtvrt avokáda
  • Hrnek vody

Postup: Všechny zmíněné suroviny rozmixujeme dohladka, popřípadě zředíme vodou nebo přidáme nějaká semínka.

 

 

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář

KETOMIX - sleva pouze do konce týdne !!!CHCI SLEVU