Obsah
Automatické mlýnky na obilí recenze
Automatické mlýnky na obilí recenze – Někdo by si mohl myslet, že domácí mlýnek na obilí již patří do minulosti. Opak je ale pravdou. Dokazují to nejen automatické mlýnky na obilí KoMo svým moderním vzhledem, ale také současný trend zdravého stravování. Jen pokud si mouku namelete sami, víte přesně, co v ní je.
Stejné je to i s chutí – stejně jako do jídla používáte čerstvě mletý pepř, i u jídel z mouky si můžete všimnout rozdílu, mezi již odleželou nebo čerstvou moukou.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Složení
Mlýnky jsou vyrobeny z bukového dřeva, které je zpevněno nerezovou ocelí. Vypadají tak moderně i starodávně zároveň. Mlýnky jsou vyrobeny s vysoce odolných materiálů, proto se můžete spolehnout na to, že vám vydrží spousty let.
Mlecí kameny jsou extrémně tvrdé a drsné, takže dobře splní svůj účel.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Cena
Cena automatických mlýnků na obilí závisí na tom, jaký mlýnek z nabídky si vyberete. Nejlevnější mlýnek lze pořídit za 6 279 Kč, nejdražší klidně i za 12 989 Kč. Dobrou zprávou je to, že pokud si mlýnek koupíte na e-shopu, můžete se těšit na dopravu zdarma – a to v rámci všech dopravních služeb (Česká pošta, Zásilkovna i GLS).
Automatické mlýnky na obilí recenze – Užívání
Při užívání výrobku můžete očekávat určitou hlučnost, která vzniká tím, jak se celá zrna drtí v mouku. Tento hluk ale není nijak nesnesitelný, je to asi 70 dB. Kapacita násypky se liší s jednotlivou velikostí druhů mlýnků. Začíná ale od 850 g, takže namelete tak akorát mouku na větší pecen chleba. Za jednu minutu můžete namlít 100 g mouky – u mlýnku KoMo Fibidus XL dokonce 200 g mouky za minutu.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Co říká výrobce
Mlýnky KoMo jsou moderní, elegantní a krásné. Jsou funkční a mají moderní design. Mlýnky umelou všechny druhy obilí a luštěnin, vyrobit si ale můžete i mouku ze lněných nebo chia semínek a tyto přidat do jakéhokoli pokrmu, aby byl zdravější.
Automatické mlýnky na obilí recenze – osobní zkušenost
Pokud máte rádi pečení, určitě už jste narazili na nějaký druh mouky, který si prostě nekoupíte. Například cizrna je poměrně rozšířená, najít cizrnovou mouku už tak snadné není. S mlýnkem si můžete namlít takovou mouku, jakou chcete.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Kde koupit
Mlýnky KoMo můžete na českém trhu koupit nejlevněji na internetových stránkách. Pokud ale ovládáte cizí jazyky, je možné mlýnek zakoupit i v Rakousku (kde je původ mlýnků) či z jiných států.
Doba doručení
Doba doručení je do dvou dnů, kdy první den vyexpeduje výrobce ze skladu a druhý den zboží přiveze vybraná přepravní služba.
Účinky – osobní zkušenost
S pomocí těchto mlýnků si můžete připravit to správné složení mouky pro sušenky, koláčky nebo chléb (namlít můžete dohromady žito i pšenici a získáte tak výslednou směs), vyrobit si můžete vlastní kukuřičnou nebo cizrnovou mouku, nalámat ovesné kroupy, které si namočíte přes noc. A druhý den máte zdravou snídani. Postupně zjistíte další a další způsoby, jak se dá mlýnek využít a stane se součástí vaší každodenní rutiny.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Zkušenosti uživatelů
Mouky, které se dají koupit v obchodě, mohou obsahovat spoustu přísad navíc. Nejzdravější volbou je proto namlít si pšenici, špaldu, žito, ječmen, pohanku, proso, amarant atd. sami. Každý mlýnek je uzpůsoben tak, aby zvládl v rámci jednoho mletí zpracovat až 850 g základní suroviny.
Uživatelé se shodují na tom, že s postupem času využívají mlýnek čím dál častěji – klidně i čtyřikrát týdně.
Otázky a odpovědi posbírané z internetu
Proč je celozrnná mouka zdravější?
Co se týče kalorické energie, jsou na tom bílá a celozrnná mouka srovnatelně. V čem se ale liší, je množství živin, které celozrnná mouka obsahuje. Celozrnná mouka se totiž na rozdíl od bílé připravuje z neoloupaných zrn. A právě ve slupkách se nachází největší bohatství. Ze živin, které celozrnná mouka obsahuje navíc, jmenujme například vlákninu. Ta příznivě působí na zdraví trávicího systému.
Na co si dát pozor
Dejte si pozor na to, co budete na mlýnku mlít. Mlýnky totiž nejsou vhodné na olejnatá semena, jako je slunečnice, mák, sezam či konopná semínka. Ty ale můžete vločkovat na vločkovači.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Plusy a mínusy
Plusem je to, že si namelete čerstvou mouku, bez ostatních přísad, které do mouky přidávají výrobci.
Namlít můžete všechny druhy obilí, luštěnin a semínek, a tak je nenápadně přidat do pokrmů i odpůrcům tohoto jídla.
Nevýhodou se může zdát poměrně vysoká pořizovací cena výrobku. Výrobce ale garantuje životnost mlýnků větší než desítky let, a proto se investice vyplatí.
Automatické mlýnky na obilí recenze – Závěr
Automatické mlýnky na obilí určitě oceníte, pokud rádi pečete, nebo pokud se snažíte žít o něco zdravěji. Mlýnky jsou velmi účinné a rozemelou všechny druhy obilnin sami. Proto se můžete spolehnout na to, že mouka je vyrobená z čerstvých surovin a je celozrnná. Zkuste mlýnky sami a postupně vás budou napadat nové a nové způsoby, jak mlýnek použít. Po určité době už ho budete mít trvale na své kuchyňské lince.
Ty mlynky jsou krasne, mam ten levnejsi manualni, ale je to parada
Mlýnek je super, při nejjemnějším mletí obilí mi přijde , že jsou
v chlebíku cítit drobné kamínky. Obilí je čisté, prosím poraďte.
To je skvělá věcička, doporučuji.