Čaj Lapacho zbaví vaše tělo zánětů

Ať už je jakýkoliv – více či méně závažný, je zánět v těle velkou nepříjemností, dokonce i život ohrožující. Zánět je potřeba řešit včas. Chronické záněty v těle můžete zahnat pravidelným pitím čaje Lapacho. Čaj je považován za pradávný poklad Inků. Nezískává se z čajových lístků, nýbrž z vnitřní kúry stromu Lapacho.

Čaj Lapacho a záněty

Čaj Lapacho, vyslovujte „lapačo” je výjimečný pro svou schopnost léčit záněty v těle. Zánět je obrannou reakcí těla, jež likviduje patogenní činitele (viry, bakterie, houby). Ty pronikají do těla a narušují jeho přirozenou obranyschopnost. V případě, že se jim to podaří, vzniká nemoc. Jakýkoliv zánět v těle nastartuje proces znovuobnovení poškozených tkání. Lidé s vysokou imunitou se mohou pomocí zánětu s nemocí poprat sami. Když se to ale tělu nedaří a zánět v těle přetrvává déle, než je potřeba, je to našemu zdraví spíše na škodu. Pak je čas mimo jiné i pro čaj Lapacho, který se záněty pomůže.

Pravidelné popíjení čaje Lapacho má prokázaný vliv na léčbu různých zánětů v těle. Čaj podporuje imunitní systém a čistí lidský organismus. Například ženám se osvědčil jako účinná zbraň proti stále se vracející kvasinkové infekci. Čaj však dokáže vyléčit i záněty v ústní dutině a jiné záněty.

Čaj Lapacho je dále vhodnou prevencí proti rakovinovému bujení v těle. Doporučován je jako očistná pitná kúra po chemoterapiích. Má totiž moc zbavovat tělo toxinů a těžkých kovů.

Čistící funkce čaje Lapacho

Vnitřní kúra stromu Lapacho má také výrazný čistící účinek, a proto jej uvítají ti, kteří chtějí své tělo očistit přírodní cestou. Dokonce je tento čaj využíván jako doplněk při léčbě drogově a alkoholově závislých. Čaj Lapacho má i močopudné účinky, čímž napomáhá ke zbavení těla nadbytečné vody. Odstraňuje otoky. Čaj je skvělý i při nachlazení, kašli a rýmě. Účinně léčí nemoci dýchacích cest a chronické záněty dýchacích dutin.

Další blahodárné účinky čaje Inků

• K dalším blahodárným účinkům čaje Lapacho patří také utišení migrény a revmatických obtíží.
• Příznivě působí na nervovou soustavu.
• Posiluje srdce a krevní oběh.
• Blahodárně působí při roztroušené skleróze a Parkinsonově chorobě.

Chuť a původ čaje Lapacho

Čaj Lapacho pochází z Jižní Ameriky. Používají se ne čajové lístky, nýbrž vnitřní kúra stromu Lapacho. Čaj má velice jemnou chuť. Chutná po vanilce.

Příprava a doporučené dávkování čaje Lapacho

Čaj Lapacho můžete zakoupit buď porcovaný, nebo sypaný. V případě sypané směsí stačí 2-3 čajové lžičky kúry vařit 5 minut v litru vody, nechat 15 minut louhovat, scedit a popíjet během dne. Pokud chcete čaj pít dlouhodobě, doporučuje se vysadit alespoň na týden po třech týdnech užívání. Pak můžete v pitné kúře pokračovat.

A co vy? Zařadíte čaj Lapacho do vašeho zdravého životního stylu? A víte, že kromě čajové směsi si u nás můžete pořídit i tinkturu Lapacho?

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

Zatím žádné komentáře