Jak zpevnit poprsí?

Jak zpevnit poprsí – Mnoho žen trpí tím, že mají málo objemné, popřípadě povislé poprsí. Jako první snad každou z nich napadnou prsní implantáty. Toto je velmi radikální řešení, které může být negativní hned z několika důvodů. Tím prvním jsou finance – jedná se o finančně náročnou operaci, která s sebou přináší rizika. Operace je velmi bolestivá a někdy hrozí ochromující nemoci. Během života je potřeba více operací. Prsní implantáty mohou také v budoucnu zabránit kojení.

Jak zpevnit poprsí přirozeně?

Existují však i méně invazivní metody na zvětšení a zpevnění prsou, jako je například cvičení, úprava stravy, pilulky na zvětšení a zpevnění poprsí a další metody. Malá prsa mohou způsobit několik problémů, zejména emocionální. Majitelka malého nebo povislého poprsí se cítí až trapně, zejména v situacích, kdy ostatní ženy vystavují své vnady na odiv – například na koupalištích. Názor ostatních většinou hraje roli, avšak závisí zejména na postoji každé ženy ke svému tělu. Pokud nenávidíte své tělo, lidé kolem vás si to povšimnou a to bude mít vliv na jejich postoj vůči vám.

 

Příčiny malých prsou u žen

Ve skutečnosti je normální, že v průběhu života dochází k růstu prsů a také k jejich poklesnutí. Ke zvětšování velikosti prsou dochází v průběhu puberty a může se opakovat po celý život v důsledku různých důvodů. Zde jsou důvodu, proč mají některé ženy malá prsa:

 • hormonální nerovnováha,
 • špatná strava nebo podvýživa,
 • nízký obsah tuku v těle,
 • genetický faktor,
 • blokování energie,
 • emocionální problémy, jako je stres a deprese, mohou ovlivnit hladinu hormonu.

 

Jezte zdravou stravu

Prsa jsou tvořena zejména tuky, které určují jejich velikost i tvar. Proto jsou faktory, jako je nízký obsah tuku ve stravě a špatná strava obecně, příčinou v tom, proč jsou vaše prsa povislá nebo malá. Studie dále ukázaly, že nadměrná produkce testosteronu a minimální produkce estrogenních hormonů jsou součástí hlavních příčin malých prsou u žen. Proto je kontrola produkce testosteronu a užívání potravin bohatých na fytoestrogen nebo estrogeny jedním ze způsobů, jak zpevnit poprsí. Níže jsou uvedeny potraviny bohaté na fytoestrogen.

 • Ořechy a olejnatá semena: např. fenyklová a hroznová semínka, pistácie, vlašské ořechy, kešu ořechy, kaštany, lněné semínko, sezamové semínko a jiná olejnatá semena.
 • Sójové produkty: např. sójové boby, tofu, sójový olej, sojová mléka, sójové ořechy, sójový proteinový prášek, sójový jogurt atd.
 • Celozrnné obiloviny a chléb: např. pšenice, ječmen, oves, žito, kukuřice, proso, celozrnný chléb, popcorn, quinoa, hnědé rýže a mnoho dalších.
 • Luštěniny: např. fazole, mung fazole, sójové boby, zelené fazole atd.
 • Masné výrobky: Zvláště kuřecí maso a kuřecí výrobky.
 • Zelenina: např. mořské plody, jetel, klíčky, zimní dýně, česnek, řepa, mrkev, okurky, kořen lékořice, ženšen atd.
 • Ovoce: zejména jablka, mrkev, jahoda, granátové jablko, broskve, meloun, švestky, maliny atd.
 • Nápoje: např. červené víno, káva, zelený čaj, černý čaj, whisky atd.

 

Cvičení pro zpevnění poprsí

Obecně platí, že prsa leží nad prsním svalstvem. Když je toto svalstvo posilováno pomocí cviků na prsy, dojde ke zpevnění a zvětšení prsou. Cvičení také pomůže zabránit zablokování energie. Zde je několik cvičení na zpevnění prsou a zvětšení prsou, které můžete provádět doma:

 • Kliky – klasické, tzv. „pánské“ kliky.
 • „Dámské“ kliky.
 • Modifikované kliky (s rozkročenýma noha, jednou rukou se opíráte o míč).
 • Cvičení s činkami na gymnastickém balonu (lehněte si na záda na balon, v každé ruce držte jednu činku – cca 2 kg těžkou, a dejte ruce nad sebe, kolmo k zemi. Poté je rozvírejte do stran a zase k sobě).
 • Další cvičení s činkami.

 

Použijte pilulky a krémy na zvětšení prsou

Jedná se o jednu z nejjednodušších metod, jak získat větší a pevnější poprsí. V rámci této metody je třeba jíst pilulky, trochu upravit své stravování – a to je všechno. Jedná se o přirozenější formu zvětšení prsou, než je samotná operace. Pilulky obsahují přísady, které přirozeně zvyšují velikost prsou. Účinek je poměrně rychlý a růst prsou může být trvalé.

Srovnání tablet na zvětšení a zpevnění poprsí

 

Vybírejte si správné oblečení

Nošení správného typu oděvu může pomoci opticky zvětšit vaše poprsí nebo odvést pozornost od vašich povislých nebo malých prsou. Podprsenkový průmysl přišel s různými prostředky k vytvoření iluze větších a pevnějších prsa. Patří sem polstrované podprsenky, gelové podprsenky, vložky, které jsou umístěny uvnitř podprsenky atd.

 

Vylepšete svůj postoj

Vaše matka měla pravdu, když vám pořád dokola opakovala, abyste se nehrbili. To je je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vaše prsa mohou vypadat pevnější a také větší. S dobrým držením těla – rovná páteř, ramena nenakloněná dopředu a paže volně podél těla (než abyste je měli přes hrudník) – můžete dosáhnout cíleného optického efektu. Navíc budete vypadat sebejistěji.

 

Mějte trpělivost

Pokud jste mladá dívka, vaše prsa možná dosud nedosáhla plné velikosti. Puberta postihuje každého jiným způsobem, a zatímco máte pocit, že vaše prsa již dosáhly své plné velikosti, mohou přirozeně růst i po pubertě v období dospívání nebo i víc. Jak jste starší, můžete také přirozeně trochu přibrat, což vede i k většímu poprsí.

 

Buďte opatrní na podvody

Pokud v pilulkách uvidíte příliš mnoho přísad, nebo dokonce „osvědčené“ injekce, pravděpodobně se jedná o budoucí problém. Existují sice pilulky nebo doplňky stravy, které fungují přirozeně, ale u některých byly prokázány vedlejší účinky. Rozhodně nekupujte žádné extra levné pilulky – už ta cena vám může leccos napovědět. Předtím, než začnete užívat jakýkoli přípravek, poraďte se s lékařem.

 

Proč vůbez zpevnit poprsí?

Jste na pláži v nových bikinách a cítíte se nesvá kvůli svým prsům. Zdá se, že jsou povislá a povadlá, a vy si nemůžete pomoct, ale přemýšlíte, jak je zpevnit. Nebo se vám právě narodilo dítě a chcete získat zpět své tělo před porodem. Ať už je důvod jakýkoli, chcete vědět, jak zpevnit prsa.

Existuje řada způsobů, jak dosáhnout pevnějších a mladistvějších prsou bez chirurgického zákroku. S trochou odhodlání a správnými informacemi můžete dosáhnout krásných, pronikavých prsou, po kterých jste vždy toužila.

 

Chirurgický lifting prsou: Je to pro vás to pravé?

Chirurgický lifting prsou, nazývaný také mastopexe, je zákrok, při kterém se zvedají a tvarují povislá prsa. Během liftingu prsou je odstraněna přebytečná kůže a prsní tkáň je nadzvednuta, aby se zlepšil vzhled vašich prsou.

Pokud máte pokleslá prsa, můžete se cítit nesvá nebo se za svůj vzhled stydět. Můžete mít také potíže s nalezením oblečení, které vám dobře padne nebo ve kterém se cítíte dobře. Zvednutí prsou může zlepšit vzhled vašich prsou a pomoci vám cítit se lépe ve svém těle.

Pokud o zvednutí prsou uvažujete, je důležité znát rizika a možné komplikace spojené s tímto zákrokem. Je to je také důležité mít realistická očekávání ohledně výsledků operace.

Pokud uvažujete o zvednutí prsou, poraďte se se svým lékařem o svých cílech a očekáváních. Pomůže vám rozhodnout, zda je pro vás lifting prsou vhodný.

Napiš komentář

BreastExtra+ Pro větší a pevnější poprsíTO CHCI