Kolik zhubnout za týden? Kolik se dá zhubnout a co už je nezdravé

Hubnutí vyžaduje čas. A hádejte co? To je zcela normální. Proces shazování byť jen jednoho kilogramu může záviset na seznamu proměnných, včetně vaší bazální metabolické rychlosti, výchozí hmotnosti, spánkového režimu a dalších. Takže když se někdo zeptá: „Kolik můžu zhubnout za týden?„, ve skutečnosti neexistuje žádná pevná odpověď. Přesto mají odborníci několik užitečných informací, které vám pomohou pochopit, co je pro vás a vaše tělo realistické.

Zaprvé, to, co můžete zhubnout, a to, co byste měli zhubnout, jsou dvě různé věci. „Pokud chcete zhubnout a udržet si váhu, chtějte to v rozmezí jednoho až dvou kilogramů týdně,“ říká Lauren Slayton. To bude v konečném důsledku udržitelnější – a bude snazší udržet se na správné cestě -, než kdybyste se pouštěli do extrémních opatření, abyste shodili tři kila během jednoho týdne, jen abyste viděli, že se vám zase vrátí.

Jak už ale bylo zmíněno, do vaší schopnosti rychle zhubnout může promluvit mnoho proměnných, takže se toto číslo může lišit v závislosti na nich. Pojďme si to trochu rozebrat.

1. Váha vody – Kolik zhubnout za týden

„Pokud hubnete příliš rychle, pravděpodobně to nepochází z tuku,“ upozorňuje Alexandra Sowa. Pravděpodobně jde jen o hmotnost vody. Svým pacientům ráda připomíná, že „voda se dá shodit velmi rychle, ale stejně rychle se zase vrátí„.

Pokud se tedy snažíte zhubnout, pamatujte, že to, že číslo na váze rychle stoupá nebo klesá, neznamená, že dosahujete výsledků, o které usilujete. „Pomalejší tempo může být často lepší a může být známkou toho, že vaše tělo skutečně shazuje spíše tuk než jiné důležité prvky, jako jsou svaly nebo voda,“ říká Sowa.

== TIP: přečti si recenzi nejoblíbenější diety ==

2. Kalorický deficit – Kolik zhubnout za týden

Pokud to se shazováním značné váhy myslíte vážně, budete se chtít zaměřit na kalorický deficit. Doporučuje se, aby vám lékař provedl bioimpedanční analýzu (BIA), která vám pomůže zjistit, jaký by měl být váš deficit. Tento test zohlední například vaši svalovou hmotu a množství kalorií, které spálíte v klidu (jinak známé jako bazální rychlost metabolismu). Poté vypočítá, kolik kalorií byste měli za den přijmout, abyste zhubli jedno až dvě kila týdně. Toto číslo plus to, kolik ztratíte během tréninku, minus 500 určí váš celkový deficit.

„Obvykle byste měli sníst o 500 kalorií méně, než kolik obvykle spálíte za den, abyste zhubli zhruba jedno až dvě kila týdně,“ říká Khader. Řekněme tedy, že spálíte 1300 kalorií v klidu a 350 kalorií během tréninku, což je celkem 1650 kalorií. Takže byste se měli snažit o stravovací plán kolem 1 150 až 1 250 kalorií denně, abyste zhubli jedno až dvě kila za týden, říká Khader. (Obecně platí, že bez dohledu lékaře nebo odborníka na výživu byste neměli jít pod 1 200 kalorií denně.)

3. Svalová hmota – Kolik zhubnout za týden

Pokud shazujete kila příliš rychle, podobně jako u vody, je možné, že místo tuku shazujete svaly. Proto je tak důležité při snaze zhubnout posilovat.

Činky vám pomohou nabrat více svalové hmoty a spálit více kalorií, říká Khader. Jak? Protože svaly spalují kalorie, ale tělesný tuk ne. Lidé si myslí: „Nechci nabírat svaly, protože nechci být objemný, ale to není pravda. „Zvedání závaží vám pomůže efektivněji spalovat více tuku,“ říká Khader.

4. Spánek – Kolik zhubnout za týden

Noční sovy pozor. Vaše spánkové návyky mohou stát v cestě vašim cílům. „Sedm hodin spánku je pro hubnutí klíčových,“ říká Sowa. Často se setkává s tím, že mnoho jejích pacientů, kteří mají problémy s hubnutím, ve skutečnosti trpí nediagnostikovanou spánkovou apnoe. Tato spánková porucha spočívá zejména v tom, že se vašemu tělu v noci nedostává správného okysličení, které potřebuje, což vede k hrozné kvalitě spánku a únavě. „A když jste unavení, vaše tělo touží po sacharidech, aby získalo energii,“ říká Sowa, což pravděpodobně zmaří váš plán hubnutí.

5. Stres – Kolik zhubnout za týden

„V době životních stresů může být těžké zhubnout,“ říká Sowa. „Vaše tělo ví, že je ve stresu. Nedovolí vám zhubnout tak, jako kdyby šlo o záměrné omezení.“ Při novém plánu hubnutí se snažte eliminovat stres ve svém životě. Je v pořádku, když si dáte přednost.

6. Problémy se štítnou žlázou – Kolik zhubnout za týden

Dámy, pokud trpíte problémy se štítnou žlázou a snažíte se zhubnout, dovolte mi jako první říct, že tyto věci nejdou vždy ruku v ruce. „Když je vaše štítná žláza pomalá, všechno se zpomaluje,“ říká Khader. To se týká i rychlosti spalování kalorií a metabolismu, což jsou faktory, které mohou bránit tomu, aby se čísla na váze snižovala. Pokud tedy důsledně dodržujete dietu a cvičení, ale stále nedosahujete požadovaných výsledků, možná byste měli navštívit svého lékaře. Mohlo by to být vaší štítnou žlázou.

== TIP: přečti si recenzi nejoblíbenější diety ==

7. Výživa – Kolik zhubnout za týden

Možná je to zřejmé, ale to neznamená, že je to méně důležité. Vaše strava před hubnutím, během něj i po něm má neuvěřitelně zásadní vliv na to, jak snadno nebo rychle budete schopni zhubnout nebo si váhu udržet. Národní lékařská akademie doporučuje, aby průměrný dospělý člověk dostával denně minimálně 0,8 gramu bílkovin na každý kilogram tělesné hmotnosti, tedy něco přes 7 gramů na každých 20 kilogramů tělesné hmotnosti.

Pokud chcete budovat svaly a zároveň ztrácet tuk, budete chtít zvýšit příjem bílkovin. „Pokud při těžkém silovém tréninku nepřijímáte dostatek bílkovin, nebudete se z tréninku dostatečně zotavovat, abyste podávali dobré výkony, což znamená, že nepřiberete tolik svalů ani nespálíte tolik tuku,“ řekl již dříve odborník na výživu. Trenér doporučuje, aby přibližně 30+ procent kalorií pocházelo z bílkovin.

 

Existuje několik tipů, které vám pomohou maximalizovat úbytek hmotnosti za týden.

Nejezte pozdě večer:

Khader říká, že čím později se jídlo metabolizuje, tím pomaleji. Nemusíte jít naplno na metodu 16:8, ale jíst mezi určitým časovým rozmezím může být pro hubnutí velmi prospěšné.

Jezte více bílkovin:

Odborníci to nemohou dostatečně zdůraznit. Khader doporučuje rostlinné bílkoviny (myslím: hrachové nebo naklíčené rýžové bílkoviny), protože nezatěžují ledviny. Pokud jste však příznivci masa a ryb, doporučuje libové maso, například kuřecí a krůtí. Mezi další skvělé zdroje bílkovin patří divoké ryby, losos a fazole. A pokud si chcete dopřát červené maso, jako je hovězí, dělejte to příležitostně, abyste snížili příjem tuků.

Vezměte si nějaké závaží:

Nezapomeňte, že silový trénink je klíčem k udržení svalové hmoty, kterou potřebujete k tréninku a spalování kalorií. Catudul doporučuje tři až čtyři dny v týdnu 45minutové posilování a cvičení s vlastní vahou (cvičení na strojích, s volnými váhami atd.) s 60sekundovými přestávkami mezi cviky.

== TIP: přečti si recenzi nejoblíbenější diety ==

Zařaďte také trénink HIIT:

Posilování spolu s posilováním nemusí vždy stačit. Podle odborníků je HIIT nejúčinnějším způsobem spalování tuků. Patnácti až dvacetiminutový trénink spálí tolik kalorií jako hodina běhu.

Často se hydratujte:

Naše tělo tvoří ze dvou třetin voda,“ říká Sowa. Potřebujeme ji k přežití. Počítání kalorií, posilování a jídla plná bílkovin nic neznamenají, pokud nejste hydratovaní. Dehydratace může ve skutečnosti zkreslit vaše výsledky a způsobit větší úbytek hmotnosti vody než tuku. A nezapomeňte, že taková váha se jen vrátí zpět.

Hlídejte si svůj kalorický deficit:

Tyto aplikace pro hubnutí mohou uživatelům pomoci udržet se na správné cestě tím, že počítají kalorie za vás a upozorňují na další způsoby, jak můžete pokročit ve svém plánu hubnutí (například: připomínají vám, abyste pili více vody, omezují noční svačiny nebo monitorují váš spánek).

Poraďte se s odborníkem:

Pokud zjistíte, že nic nezabírá ani po provedení potřebných úprav (např. spánku, stravy, příjmu kalorií), Khader doporučuje konzultaci s odborníkem na výživu a/nebo lékařem. Ti vám mohou pomoci vypracovat plán, který bude konkrétnější a přizpůsobený potřebám vašeho těla.

Nakonec je třeba mít na paměti, že hubnutí je zcela individuální proces.
Vaše cesta k hubnutí nebude stejná jako cesta kohokoli jiného. Lidé jsou tak frustrovaní, že když se dostanou k pátému dni nového způsobu stravování, neshodili ani pět kilo. Ale to se nedá očekávat. Hubnutí opravdu vyžaduje čas a důslednost a někdy je rychlost, s jakou hubnete, také trochu mimo vaši kontrolu.

Kolik se dá nebo má zhubnout za týden? – Závěr

-Hubnutí trvá dlouho a neexistuje pevná odpověď na otázku, kolik lze zhubnout za týden.
– Vodu lze ztratit rychle, ale stejně rychle se vrátí zpět.
– Pomalejší tempo hubnutí může být lepší a může znamenat, že se tělo skutečně zbavuje spíše tuku než jiných prvků, jako jsou svaly nebo voda.
– Chcete-li výrazně zhubnout, zaměřte se na kalorický deficit. Ten lze zjistit provedením bioimpedanční analýzy (BIA).
– Pokud dochází k příliš rychlému shazování kilogramů, je možné, že se místo tuku ztrácí svalová hmota. Zvedání závaží pomůže efektivněji spalovat více tuku
– Sedm hodin spánku je pro hubnutí klíčových.
– Stres může hubnutí ztěžovat.. Při snaze zhubnout se snažte eliminovat stres ve svém životě
– Dámy trpící problémy se štítnou žlázou mohou mít potíže s hubnutím, protože „když je štítná žláza pomalá, všechno se zpomaluje“

== TIP: přečti si recenzi nejoblíbenější diety ==

KETOMIX - sleva pouze do konce týdne !!!CHCI SLEVU