Přípravky na hubnutí: Které se vyplatí koupit a kterým se vyhnout?

Přípravky na hubnutí patří mezi nejpopulárnější a zároveň nejkontroverznější doplňky stravy. Všechny legální suplementy mají ale jednu věc společnou- bez správně sestaveného jídelníčku a tréninkového plánu NEFUNGUJÍ.Pokud máte tyto dva nesmírně důležité aspekty vyřešené, můžete se zaobírat sportovními doplňky stravy. Pojďme si v následujícím článku tedy představit, které spalovače fungují a které jsou naopak úplně zbytečné.

Přípravky, které se vyplatí koupit

Mezi přípravky, které se rozhodně vyplatí koupit, patří například produkty společnosti Grenade, které pravidelně obsazují přední příčky různých nezávislých žebříčků a testů nejlepších spalovačů. Díky jejich extrémně účinnému složení, rychlému nástupu a hned 12 aktivním látkám, se vám dostane maximální podpory při spalování tuků. Jedinou nevýhodou je, že takové produkty mohou být pro některé cvičence opravdu drahé. Jestli chcete ušetřit, můžete nakoupit jednotlivé suroviny a vytvořit si výsledný spalovač doma. Rozhodně byste neměli zapomenout na tyto látky:

CLA

Konjugovaná kyselina linolenová (zkráceně též CLA) je neesenciální mastná kyselina tlumící růst tukové tkáně. Mimo to také zrychluje metabolismus, snižuje pocit hladu a zabraňuje katabolismu. Velice důležitou výhodou této kyseliny je, že nemá žádné stimulační či termogenní efekty, a tudíž ji můžete užívat i před tréninkem v pozdním večerních hodinách a nijak nenaruší kvalitu vašeho spánku.

Kreatin

Dalším skvělým netermogenním a nestimulačním doplňkem, který může být při dietě extrémně nápomocný, je kreatin. Ten v těle funguje jako zdroj energie zvané ATP, která při těžkých trénincích v dietě poslouží jako rychlý zdroj energie pro naše svaly. Pokud víte, jak a kdy kreatin brát, přinese vám obrovské množství pozitiv od nárůstu svalové hmoty a síly až po lepší syntézu bílkovin v organismu. Nutno ovšem podotknout, že pro dosažení požadovaných výsledků musíte zvolit opravdu kvalitní kreatin, protože levné náhražky bývají často plné aditiv snižujících jeho funkčnost. Nejkvalitnější kreatiny ale nemusí být zákonitě ty nejdražší. Z vlastní zkušenosti doporučuji například Czech Virus, který pravidelně zabírá přední příčky nezávislých testování kreatinů a zároveň je jeho cena opravdu příjemná.

Synefrin

Synefrin bývá výrobci sportovní výživy často označován jako “legální náhražka efedrinu”. I když jsou tyto dvě látky svým efektem nesrovnatelné, je synefrin účinným suplementem. Při pravidelném užívání před tréninkem dokáže zlepšit odbourávání tuků, energizaci organismu i mobilizaci tukových zásob. Nevýhodou synefrinu je ovšem to, že si na něj tělo postupně zvyká a on přestává účinkovat, tudíž je potřeba ho, podobně jako kreatin, cyklovat a neužívat bez přestávky.

Kofein

Kofein je pravděpodobně tím nejznámějším a nejužívanějším stimulantem na světě. Známý je především pro svůj stimulující efekt na nervovou soustavu, což se projevuje oddálením únavy, zvýšenou bdělostí a do jisté míry i pocitem euforie. Při pravidelném užívání způsobuje lepší mobilizaci tukových zásob, které se přemění na energii využívanou při cvičení. Pokud rádi pijete kávu, nepřidávejte do ní mléko, které obsahuje poměrně velké množství kalorií a navíc tlumí účinek kofeinu.

Extrakt ze zeleného čaje

Poslední látkou, která rozhodně stojí za vyzkoušení, je extrakt ze zeleného čaje. Ten je bohatý na obsah epigalokatechin galátu (zkráceně EGCG), který je zodpovědný za silnější účinkování norepinerfinu v organismu (neurotransmiter, který podporuje fungování metabolismu) a snižování pocitu hladu. Podle mnohých studií dokonce působí jako prevence proti vzniku některých druhů rakoviny a kardiovaskulárních chorob.

Přípravky, kterým se vyhnout

Jak už tomu tak bývá, výrobci velmi často hledají různé zkratky a do svých produktů přidávají vysoké dávky neúčinných, ale zato levných látek, které nemají na spalování tuků žádný vliv. Pojďme se chvíli věnovat i suplementům, kterým doporučujeme se vyhnout.

Karnitin

Přestože karnitin bývá výrobci i profesionálními sportovci velmi často doporučován, slibovaných účinků se nedočkáte. Bylo proveden hned několik vědeckých studií, které vyvrátily vliv karnitinu na oxidaci tuků či lepší přenášení tukových zásob do mitochondrie. Solidní náhradou takového suplementu ale může být výše zmíněná CLA nebo i termogenní spalovače.

HCA

Poměrně kontroverzní je i kyselina hydroxicitronová, která bývá prodávána coby spalovač blokující přeměnu cukrů na tuk. Ve skutečnosti ale bylo provedeno hned několik vědeckých výzkumů, které srovnávaly účinnost HCA v porovnání s placebem a neshledaly žádný rozdíl. Přestože tento doplněk není příliš prokoumán, troufám si tvrdit, že příliš účinný opravdu není a doporučil bych vám investovat raději do jiných suplementů.

 

Doufáme, že jsme vám tímto článkem udělali alespoň trochu jasno ve spalovačích tuků a ukázali vám, že ne všechny musí být funkční. Je ale nemožné v jednom článku rozebrat všechny látky, proto doporučujeme před koupí podezřelých produktů či látek projít internetové recenze, vědecké studie i různé zahraniční články.

Napiš komentář

KETOMIX - sleva pouze do konce týdne !!!CHCI SLEVU