Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy – Krásný a svůdný pohled nemusí být nesplněným snem ani ve chvíli, kdy vaše řasy vypadají jako po nájezdu decimujícího komanda. Na trhu existuje mnoho přípravků, které se starají o jejich řádnou výživu a odolnost a Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy je jedním z nich.

 

Ze života jedné řasy

Možná vás to překvapí, ale životnost řas na našich očích je velmi krátká. Za pouhých 30-90 dní musí tyto malé symboly krásy stihnout vyrůst, zesílit a získat požadovaný tvar. To však samozřejmě není možné bez řádné výživy. Vlasové folikuly potřebují ke své správné funkci především peptidy a vitamíny A, C a E. Ideální je samozřejmě jejich doplnění skrz vyváženou stravu, což se však v dnešní době mnohem snadněji řekne než udělá.

Moderní trendy jdou tedy jinou cestou. Už jsme si zvykly, že o své vlasy musíme pečovat díky maskám, balzámům a kvalitním šampónům ideálně bez parabenů a silikonů A u očních řas a obočí platí tato pravidla zrovna tak. Cílené nanášení výživných elementů ke kořínkům řas má zkrátka mnohem větší efekt, než jejich přijímání z potravy (nehledě na ztráty množství cenných látek v našem trávicím systému).

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy

Proč babské rady pro dlouhé řasy zkrátka nefungují

Takže pokud stejně jako já nejste spokojené se svým vzhledem, musíte na to jít od lesa. Já osobně nejdřív pátrala v přírodní medicíně. Byl mi doporučen kokosový a arganový olej. Což o to, oba dva voní velmi hezky a jako mazání na pokožku jsou nenahraditelné. Jenže co s nimi na očním víčku, které i dlouhou poté vypadá jako mokré? Co s tím nepříjemným pocitem vlhkých očí a s absolutní nemožností nanášení make-upu?

Ano, jak jistě tušíte, tudy zkrátka cesta nevedla. Svou pozornost jsem tedy zaměřila na Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy, které má na internetu množství kladných referencí a ohlasů. Fotografie před a po, dokazující rychlý a kvalitní růst řas, byly více než výmluvné, takže jsem šla do toho.

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy ve trojím provedení

Při objednávání jsem byla trochu zmatená. Na trhu totiž existují hned tři varianty tohoto produktu, a to bílá, stříbrná a béžová. Každé z nich se trochu liší svými vlastnostmi. Všude hrají v aktivních látkách prim především peptidy, pečující o řádné ukotvení řasového porostu, rozdíl byl v použití. Zatímco bílé Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy je určeno i na obočí, béžové zase vyjde vstříc uživatelkám s citlivou pokožkou. I já mezi ně patřím, takže jsem po něm sáhla, ale abyste nebyly ochuzeny o kompletní srovnání, tady je. A můžete si vybrat přesně podle svých potřeb a vkusu.

Barva Výdrž balení Viditelné výsledky Běžná aplikace Udržovací fáze Pro citlivou pleť Použití na obočí
Béžová 8 měsíců 12-14 týdnů 2x denně 2-3x týdně ano ano
Stříbrná 10 měsíců 8-10 týdnů 1x denně 2-3x týdně ne ano
Bílá 4 měsíce 8-10 týdnů 1x denně 2-3x týdně ne ne

Jak vidíte, není to vůbec složité. Ale ještě jednou pro jistotu upozorňuji, že já si zakoupila a budu testovat právě béžové sérum na řasy Synouvelle Cosmetics.

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy

První dojmy z balíčku

Sérum dorazilo pečlivě zabalené v samostatné krabičce s návodem. Je lehké a dobře se drží. Jako aplikátor slouží velmi tenký štěteček, po kterém tekutina přirozeně stéká tam, kde je třeba – na oční linku. Právě sem je totiž sérum třeba aplikovat.

 

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy – složení

Na internetu přesně složené nenajdete, nebo alespoň já neměla to štěstí. Nicméně vám ráda vypíchnu ty nejdůležitější složky a osvětlím, co by měly dělat.

 • Peptidy pečují o strukturu obočí a řas, urychlují dělení buněk a podporují tzv. anti-aging efekt přímo uvnitř vlasových folikulů. Řasy jsou lépe ukotven již od kořínku, takže mají ten nejlepší základ pro rychlejší a intenzivnější růst.
 • Kyselina hyaluronová řasy zvláční folikuly a dodá jim pružnost.
 • Provitamin B5 alias panthenol pečuje o zdraví pokožky.
 • Panthenol oživuje vlasové folikuly a zlepšuje pružnost řas.
Výrobce slibuje viditelnost prvních účinků již po 15 dnech při doporučené frekvenci použití. Zlepšit by se měl tvar i hustota obočí, a také jeho barva, objem a samozřejmě délka.

 

Zkušenosti a použití

Při nanášení na řasy stačí frekvenci 1x denně. Sérum Synouvelle Cosmetics se aplikuje a vyčištěnou pleť 1x denně, a to na linku horních i spodních řas. Stačí ho opravdu velmi malé množství. Štěteček stačí lehce namočit a díky jeho optimálnímu tvaru se sérum dostane přes tam, kde je třeba – k vlasovým folikulům.

Sérum se nikdy nesmí dostat do očí, jinak nepříjemně štípe. Takže pokud by se vám se štětečkem špatně manipulovalo, klidně použije k aplikaci vlastní čisté prsty. Naopak úplně uhozené jsou rady pro potírání obličeje tampónky namočenými v séru. Více tekutiny se totiž vsákne do bavlny, a na vaše řasy ho zkrátka moc nezbude. Balení tak ani omylem nevydrží doporučených 8 měsíců, ale s bídou polovinu. A to je při jeho ceně poměrně nepříjemné.

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy

Při nanášení na obočí je doporučená aplikace rovněž 1x denně. Opět nejdříve vyčistěte pleť, a pak sérum aplikujte a místa, která se vám nelíbí.

Prověřené aktivní složky séra jsou vždy:

 • 100 % hypoalergenní
 • dermatologicky testované
 • v souladu s kosmetickým nařízením EU
 • vhodné i pro uživatele kontaktních čoček
 • bez vedlejších účinků

 

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy – recenze

Přiznám se, že jsem od testování čekala všelicos. Po čtrnácti dnech ještě pohled do zrcadla příliš optimistický nebyl. Ano, řasy se (snad) prodloužily, ale o moc to nebylo. Za další tři týdny se situace zlepšila. Délka byla vidět a především řasy přestaly vypadávat při odličování. Což bylo fajn. Hlavně ve vnějším koutku oka byly řasy rozhodně delší a silnější. Nemyslím si, že jich bylo více, ale rozhodně „zhrubly“, takže ve výsledku vlastně docela fajn. Dostala jsem se do stádia, kdy na běžné nošení už nemusím používat řasenku, což bylo mým cílem. A řasy už snesou srovnání s těmi bratrovými. Během dalších týdnů řasy ještě malounko poporostly. Co mě překvapilo nejvíc, nepřišla žádná alergická reakce, začervenání nebo pálení kůže.

Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy používám i teď, ale už jen v udržovací fázi 2-3x za týden. Určitě se nenechte odradit jeho vyšší cenou (cca 2 300 Kč). S výdrží 8 měsíců při použití a řasy se dostáváme na krásnou částku 250 Kč za měsíc, a to už více utratím třeba za své oblíbené řasenky. A co vy?

Lash & Brow Activating Serum

Lash & Brow Activating Serum
9

Synouvelle Cosmetics

9/10

  Plus

  • - silnější řasy
  • - žádná alergická reakce

  Mínus

  • - vyšší cena

  Zatím žádné komentáře

  Napiš komentář