7 potravin, které vám zvětší prsa – fungují

 

Zvětšení poprsí – Velikost prsou ovlivňuje spousta faktorů, ať už je to genetika, váha, věk či hormony. Málokdo by však hádal, že v tom může hrát určitou roli i strava. Pokud chcete zvětšit velikost prsou přírodní cestou, můžete zkusit zařadit následující potraviny do vašeho jídelníčku.

Spousta těchto ingrediencí byla používána za účelem zvětšení velikosti prsou po celá staletí. Nicméně je nutno zdůraznit, že neexistují žádné vědecké studie podporující spojitost mezi konzumací těchto potravin a růstem prsou.

Na druhou stranu hodnota estrogenu v těle částečně ovlivňuje velikost prsou, proto jsou potraviny v tomto článku bohaté na estrogen, fytoestrogen (který produkují rostliny) a dalších hormonů, které se v lidském těle chovají podobně, a jejich konzumací můžeme částečně růst poprsí podpořit.

Mějte však na paměti, že zvýšené hodnoty estrogenu v lidském těle jsou spojovány s vyšším výskytem rakoviny prsu, tudíž pokud se rozhodnete pro změnu ve vašem jídelníčku, měla byste provádět pravidelné kontroly prsou a pozorně je sledovat.

1 – Zvětšení poprsí – Mononenasycené tuky

Když si představíme, že prsa jsou tvořena epitelovou a tukovou tkání, lze předpokládat, že zvýšením přísunu zdravých tuků si dopomůžeme k většímu poprsí. Mnozí věří, že mononenasycené tuky mohou nastartovat váš metabolismus a zároveň podporovat růst prsní tkáně. Abyste zjistili, zda toto tvrzení platí i pro vás, zkuste zařadit do vašeho jídelníčku více olivového a kokosového oleje, avokáda, vajec či mořských ryb.

 

2 – Zvětšení poprsí – Semínka

Spousta druhů semínek obsahuje lignan, druh fytoestrogenu, který se v lidském těle chová jako estrogen. Zařaďte do vaší stravy více lněného semínka, semínek fenyklu, sezamových anebo slunečnicových semínek, jelikož právě ty obsahují nejvíce lignanu ze všech ostatních druhů. Studie navíc prokázala spojitost mezi konzumací potravin bohatých na lignan a sníženým rizikem kardiovaskulárních chorob.

 

3 – Zvětšení poprsí – Oříšky

Oříšky obsahují spoustu zdraví prospěšných tuků, proteinů a izoflavonů, které jsou podobné estrogenu. Mezi druhy nejvíce bohaté na estrogen patří mandle, lískové ořechy, arašídy a pistácie.

4 – Zvětšení poprsí – Zelenina

Kapusta, brokolice, růžičková kapusta, zelí či květák obsahují lignany popisované výše. Sice listová zelenina nemá tak velké množství estrogenu, aby se zásadně projevil na růstu prsou, zato ale pomáhají tlumit produkci testosteronu, přičemž při jeho vyšší hodnotě je poprsí naopak menší. Navíc antioxidanty a vitamíny obsažené v zelenině pomáhají udržovat pleť zářivou a chrání ji proti vnějším vlivům.

 

5 – Zvětšení poprsí – Ovoce

Ovoce obsahuje sloučeniny podobné estrogenu, které podporují růst poprsí. Jako spousta jiných potravin uvedených na tomto seznamu, ovoce obsahuje lignan, který se v lidském těle chová jako estrogen a tudíž podporuje růst prsou. Nejvíce lignanu mají jablka, jahody, maliny, třešně, broskve, pomeranče, švestky a melouny.

 

6 – Zvětšení poprsí – Mléčné výrobky

Mléko a sýry obsahují hormony podobné těm obsaženým v lidském těle, například estrogen, progesteron a prolaktin. Mimochodem, prolaktin je hormon tvořící se při kojení, což je důvod, proč mnozí lidé věří, že konzumací mléka lze zvětšit poprsí. Čerstvé mléčné výrobky by měly ideálně pocházet z ověřeného zdroje a neměly by obsahovat růstový hormon rBGH.

Tip: Některé mléčné výrobky, zvlášť ty kvalitní, nejsou v dnešní době levnou záležitostí. Aby se vám jejich nákup neprodražil, sledujte pravidelně letáky Globus.  

7 – Zvětšení poprsí – Mořské plody

Ústřice, krevety, měkkýši a mořské řasy jsou bohaté na hořčík, který podporuje správnou funkci štítné žlázy a pohlavních hormonů, jako je estrogen a progesteron. Říká se, že pokud jsou hormony v rovnováze, mají příznivý vliv na velikost prsou. Dalším dobrým důvodem ke konzumaci ústřic je také skutečnost, že jsou považovány za přírodní afrodiziakum.

 

Další potraviny bohaté na estrogen

Níže jsou uvedeny další potraviny a nápoje s vysokým obsahem estrogenu a fytoestrogenu. Pro více informací se podívejte na tuhle přehlednou tabulku:

 • Bílé víno
 • Cizrna
 • Černý čaj
 • Červená řepa
 • Červené víno
 • Česnek
 • Dýně
 • Ječmen
 • Jetel
 • Lilek
 • Mrkev
 • Okurka
 • Petržel
 • Vlašský ořech
 • Vodní meloun
 • Zelený čaj

A co sojové výrobky?

Sojové mléko, sojové boby, tofu a ostatní sojové výrobky figurují na téměř každém seznamu potravin podporujících růst prsou, jelikož mají vysoký obsah izoflavonů – jeden z typů fytoestrogenu, který se v těle chová jako estrogen.

Názory na prospěšnost sóji se však různí. Jedna studie spojuje konzumaci sóji s menším výskytem určitých chronických onemocnění a snížením hodnoty nezdravého cholesterolu LDL v těle, naopak někteří experti věří, že sója může stát za poruchami štítné žlázy, problémy s početím či trávicími problémy. V každém případě se vědcům zatím nepodařilo potvrdit spojitost mezi sójou a růstem prsou, I zde zřejmě platí, že všeho s mírou.

 

Další přírodní cesty zvětšení prsou

Existuje nespočet dalších přírodních způsobů, o nichž se říká, že zvětší objem vašeho dekoltu, od přísavek, přes doplňky stravy, až po masírování prsou kokosovým olejem. Je však vědecky dokázáno, že tréninkem posílíte svaly a zvětšíte jejich objem – včetně těch, které se nachází za prsním tukem. Vyzkoušejte následující druhy cvičení:

 • Jóga
 • Pilates
 • Kliky
 • Zvedání činek

Těmito cviky si nejen posílíte horní polovinu těla, ale i vytvarujete prsní svaly. A možná za pár týdnů zjistíte, že je vám podprsenka už trochu těsná.

 

Milujte své tělo

A teď vážně – bylo by skvělé, kdybychom všechny měly ideální poměr poprsí k našemu tělu. Pokud jste ale zkusila vše a stále nevidíte žádnou změnu, je načase se naučit mít ráda své tělo a mít vedle sebe partnera, který jej bude milovat taky.

Nyní mluvím z vlastní zkušenosti. Sama jsem se styděla za to, že mám velikost podprsenky B namísto C, a celé mé dospívání jsem si přála mít větší prsa. Nakonec jsem v dospělosti zjistila, že jsem s malým poprsím vlastně spokojená, jelikož mě nebolí záda, nebolí mě prsa při běhání a můžu si dovolit nevzít si pod tričko podprsenku. A zatímco mé kamarádky si stěžují na působení gravitace, moje prsa jsou stále pevná. Někdy méně je více.

Takže pokud máte menší prsa než všechny ženy okolo vás, možná máte větší štěstí, než si myslíte.  Nezapomínejte být vděčná za tělo, se kterým jste se narodila – i navzdory malým prsům.

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář

BreastExtra+ Pro větší a pevnější poprsíTO CHCI