Bolí vás klouby? Kloubus – recenze, zkušenosti, cena – černý kůň v boji proti bolesti kloubů

Kloubus – recenze a zkušenosti vám pomohou v případě, že trpíte tím, čím mnoho jiných lidí. Chronické bolesti kloubů a vazů patří v dnešní době mezi jeden z nejčastějších důvodů, kvůli kterému lidé vyhledávají pomoc lékaře. Můžeme je nazvat jednou z civilizačních nemocí dneška. Některé statistiky uvádějí, že artrózou trpí v České republice až pětina populace. Poslední dobou navíc není bolest kloubů zdaleka jen záležitostí, která trápí starší lidi. I mladší lidé se potýkají s úpornými bolestmi kolen či ramen. S věkem procento samozřejmě výrazně narůstá. Lidé starší sedmdesáti let trpí artrózou či jiným kloubním onemocněním až v devadesáti procentech případů.

✅Proč jsou klouby pro náš život tak důležité?

Klouby, vazy a šlachy plní v našem těle velmi důležitou funkci, zjednodušeně můžeme říci, že díky nim se vlastně můžeme pohybovat. Bohužel mnoho lidí se o ně nestará příliš dobře, jejich bezproblémovou funkci bere jako samozřejmou a jejich existenci si často začne uvědomovat až tehdy, když se u nich objeví první problémy. Potíže s klouby jsou samozřejmě jedním z přirozených projevů stárnutí našeho organismu, nicméně stále častěji postihují čím dál tím mladší lidi okolo třiceti let věku. Příčin bolestí kloubů je mnoho, od genetických dispozic, přes extrémní přetěžování, například u sportovců či těžce fyzicky pracujících lidí, až po dlouhodobé zaujímání špatných poloh těla, například při sedavém zaměstnání či práci s počítačem. Dalšími příčinami mohou být různá chybná postavení kloubů či kloubní záněty.

✅Co se s našimi klouby děje při artróze či artritidě?

Dvěma nejběžnějšími problémy s klouby jsou artróza a artritida. Víte, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma podobně znějícími pojmy? Artróza je nezánětlivé degenerativní onemocnění kloubu. Postihuje navíc nejen kloub, ale i okolní měkké tkáně. Při artróze dochází k narušení rovnováhy mezi novotvorbou a odbouráváním kloubní chrupavky. Chrupavčitá vrstva vlivem artrózy neustále ubývá, až může vymizet úplně. Klouby v důsledku probíhající artrózy otékají, ztrácejí svou hybnost i funkci tlumit nárazy při pohybu. Navíc je artróza doprovázena silnými bolestmi kloubů. Artróza se v našem těle rozvíjí postupně, mezi její prvotní projevy patří různé projevy nekomfortu a bolestí nejen při pohybu, ale také v klidu, například v noci. Dalšími projevy jsou citlivost kloubů na změny počasí, především na chlad, či ztuhlost kloubů před začátkem pohybu. Jednou z možností léčby je v těchto případech vhodně zvolená metoda fyzioterapie, například hydroterapie ve vířivce, ale také ultrazvuk, magnetoterapie, elektroléčba či speciální cvičení. Speciální cvičení je vhodné především u tak zvaných funkčních poruch, které jsou typické pro mladší lidi. Vznikají jednostranným přetěžováním jednotlivých struktur pohybového aparátu, především v důsledku špatně prováděných stereotypních pohybů, jako je například vstávání, zvedání a přenášení předmětů, nesprávné sezení a podobně.

Artritida je proti tomu zánětlivé onemocnění kloubu, jejím původcem může být virová či bakteriální infekce. V tomto případě se artritida projevuje nejčastěji otokem, zčervenáním a omezenou hybností kloubu. Druhou možností je, když je příčinou autoimunitní onemocnění, v tomto případě poté hovoříme o revmatoidní artritidě a imunitní systém při ní vlastně napadá a ničí vlastní tkáně.

✅Přípravek Kloubus – Jak svým kloubům účinně pomoci?

Prevencí před těmito kloubními onemocněními či zpomalení jejich dalšího rozvoje mohou napomoci také nejrůznější doplňky stravy, které jsou speciálně vyvinuty pro poskytnutí správné kloubní výživy. V lékárně či na internetu jich můžete najít velké množství, zahraniční i české. Jedním z českých oblíbených kloubních preparátů je přípravek s velmi výstižným a lehce zapamatovatelným názvem Kloubus.

Kloubus je speciální český doplněk stravy určený speciálně pro podporu kloubů, vazů, šlach a svalů celého našeho těla. Přípravek byl vyvinut zkušeným týmem odborníků a vyrábí se stoprocentně pouze v České republice. V jedné dávce doplňku Kloubus je obsaženo celkem třináct účinných látek s ověřenými pozitivními účinky na náš organismus.

✅Jaké je složení přípravku Kloubus?

 • Hydrolyzovaný kolagen – nejdůležitější součást produktu, obecně je jakýmsi základním kamenem pro zdravé chrupavky, které kloub chrání, a je tak skvělou prevencí pro případné problémy.
 • Glukosamin sulfát – látka, která zabraňuje ztrátě kloubní chrupavky, protože je schopna ovlivňovat rovnováhu metabolických dějů, ke kterým v chrupavce dochází. Pomáhá také při ztuhlosti kloubů.
 • Chondroitin sulfát – zvyšuje odolnost, pevnost a pružnost chrupavky a zároveň zmírňuje bolesti.
 • MSM neboli methylsulfonylmethan – má velmi dobré protizánětlivé účinky a navíc zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně, čímž zlepšuje jejich flexibilitu a pohyblivost.
 • Vitamin C – tento vitamin nejen celkově posiluje náš imunitní systém, ale navíc je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Ovlivňuje totiž tvorbu tak zvaného prokolagenu, což je základní stavební kámen pro následnou tvorbu kolagenu jako takového. Příznivý vliv má vitamin C i na tvorbu chrupavek a vaziv.
 • Vitamín D3 – posiluje naše kosti, protože se podílí na tvorbě kostní hmoty a mineralizaci kostí. Zároveň pomáhá našemu tělu absorbovat vápník ze stravy.
 • Zinek – minerální látka, která je stěžejní pro syntézu kolagenu a bílkovin, které při jeho nedostatku nejsou správně a dostatečně tvořeny. To má ve většině případů za následek úbytek kolagenu nejen z kloubů, ale i z cév a také celkový úbytek svalové hmoty.
 • Hořčík – minerální látka, která je společně s vápníkem základem pro správnou tvorbu kostí, šlach a zubů. Zároveň příznivě působí na udržování přirozeného napětí buněčné stěny.
 • Vápník – prvek důležitý pro správný růst a vývin kostí, kloubů a zubů.
 • Bromelain – enzym, který působí protizánětlivě a zároveň snižuje otoky a bolesti kloubů.
 • L-leucin – aminokyselina, která zlepšuje růst svalů v okolí kloubu a tím zlepšuje fixaci a napomáhá menšímu zatížení kloubů.
 • Kyselina hyaluronová – je základní složkou kloubního mazu, který usnadňuje pohyb kloubu.
 • Biotin – má celkově pozitivní účinky na funkci vazů a šlach, neboť se podílí na metabolismu téměř všech buněk v našem těle.

 

✅Chuť, která je opravdu super

Odjakživa jsem zastával názor, že doplňky stravy se pijí pro svůj efekt, nikoliv pro dobrou chuť. Když jsem ale zkoušel Alavis, musel jsem se hodně přemáhat. Kdy vyzkoušel, určitě mi dá za pravdu. Kloubus je ale dostupný v grepové příchuti, ze které jsem byl opravdu nadšený. Jelikož jsem byl dlouhou dobu zvyklý na Alavis, je toto velmi příjemná změna.

Chuť není nikterak umělá ani zbytečně přeslazená, aby výrobce zakryl hořké produkty, zkrátka všechno je vyladěné akorát. Důležité je ale znovu zmínit, že chuť je to poslední, na co brát zřetel při výběru kloubní výživy.

✅Jaké má přípravek reference?

S výsledky užívání doplňku Kloubus je naprostá většina zákazníků velmi spokojena. Pokud se o zkušenostech s tímto přípravkem chcete dozvědět více, podívejte se na recenze na internetu, stačí zadat Kloubus diskuse či Kloubus hodnocení a můžete získat mnoho cenných informací od lidí, kteří tuto kloubní výživu vyzkoušeli před vámi. Kloubus nejen účinně snižuje bolest kloubů a vazů, ale celkově pozitivně zlepšuje jejich pohyblivost. Užívají ho nejen starší lidé, ale i mnoho fyzicky aktivních mladých lidí, například kulturistů, kteří na přípravku oceňují to, že jim pomohl snížit bolesti kloubů a úponů především při namáhavých cvicích. Vhodný je i pro další sportovce a spokojení zákazníci udávají, že doplněk účinně pomáhá i při artritidě druhého a třetího stupně. Kromě skvělých účinků spokojení zákazníci na přípravku Kloubus oceňují i další pozitiva, například snadnost přípravy či skvělou chuť. Přípravek je samozřejmě stoprocentně bezpečný a disponuje certifikátem Státního zdravotního ústavu o zdravotní bezpečnosti.

TIP: Objednejte přímo od výrobce za nejlepší cenu

 

✅Hodnocení na Heurece

Také hodnocení na heuréce nasvědčuje tomu, že se jedná opravdu a černého koně na trhu.

✅Jak se Kloubus užívá?

Důkazem vysoké kvality přípravku je i skutečnost, že v jedné devítigramové dávce je obsaženo šest gramů těchto účinných látek. Kloubus navíc neobsahuje žádná umělá barviva či sladidla. Jedno balení přípravku Kloubus je určeno na jeden měsíc, balení obsahuje třicet jednotlivých sáčků. Ty se ukrývají v tmavě modré krabičce, na které je logo nosorožce. Použití loga tohoto zvířete je symbolické, nosorožec má jedny z nejsilnějších kostí a kloubů na naší planetě.

kloubus

Užívání je velmi jednoduché. Obsah sáčku nasypete do sklenice, přidáte dvě stě padesát mililitrů vody a důkladně promícháte. Přípravek nevytváří žádné hrudky či pěnu, a během několika málo vteřin je tak připraven je konzumaci. Navíc má Kloubus velmi příjemnou, zbytečně nepřeslazenou, grepovou chuť a vy tak nemusíte polykat několik tablet denně, jak tomu často bývá u jiných přípravků podobného charakteru. Podobné typy přípravků by se samozřejmě neměly hodnotit pro svou chuť, nicméně příjemná chuť přispívá k celkovému dojmu.

✅Pro koho je Kloubus vhodný?

Kloubní výživa Kloubus je univerzálním přípravkem, který je vhodný pro všechny jako prevence před nejrůznějšími kloubními onemocněními, jako jsou artróza či artritida, nebo již jimi bohužel v nějaké míře trpí a trápí je bolesti kloubů a vazů. Vzhledem ke svému složení je Kloubus i vhodnou alternativou pro lidi, kteří jako kloubní výživu používají nejrůznější přípravky určené v první řadě pro koně. Kloubus obsahuje stejné účinné látky, například MSM, glukosamin či chondroitin, ale v množství, které je vhodné pro člověka, s příjemnější chutí a navíc je doplněný o další látky, který celkový účinek přípravku ještě zesilují.

Proč užívat Kloubus na bolavé klouby?

 • vysoký obsah účinných látek
 • originální receptura
 • český výrobek
 • skvělá chuť
 • snadná příprava
 • bez umělých barviv a sladidel

✅Jaká je cena přípravku a jak ho zakoupit?

Zbývá už jen dodat několik informací na závěr. Pokud vás kloubní výživa Kloubus zaujala a zajímá vás, kde koupit Kloubus, navštivte oficiální webové stránkách jeho výrobce a distributora, kde si můžete přípravek velmi snadno objednat. Zároveň zde najdete i email či telefonní číslo na zákaznickou linku, kde vám zodpoví všechny vaše další případné otázky. Navíc tento přípravek je cenově velmi přijatelný. Kloubus cena měsíčního balení vyjde na šest set padesát korun, což znamená, že denní dávka tak vyjde na pouhých dvacet dva korun. V neposlední řadě ještě uveďme, že v případě, že se rozhodnete zakoupit alespoň dvě balení, neplatíte žádné poštovné ani dopravu.

Kloubus

Kloubus
9.6

Kloubus

10/10

  Plus

  • - Vyrobeno v ČR
  • - Svěží chuť
  • - Účinná kloubní výživa

  Mínus

  Komentáře

  1. Gabriela Kornová 3 října, 2021
  2. Josef Hromada 10 října, 2021

  Napiš komentář