Potraviny na potenci aneb jak ovlivnit kvalitu sexuálního života?

Potraviny na potenci aneb jak ovlivnit kvalitu sexuálního života? Kvalitní erekce a dostatek sexuální energie alias chuti na sex o vašem zdravotním stavu rozhodě vypovídají jen to nejlepší. Co když to však v některém ohledu začíná tak trochu skřípat? První pomoc můžeme najít třeba v přírodě.

Určitě jste už slyšeli o tom, jak některé potraviny dokáží doslova blokovat tvorbu testosteronu tím, že do vašeho těla přinesou množství ženského hormonu estrogenu. Typicky jde třeba o sóju a výrobky z ní. Naštěstí existují i jejich opačné protipóly, doslova potraviny na potenci.

Jak působí potraviny na potenci?

Obvykle obsahují látky, jež dokáží doslova rozproudit krev (např. chilli) nebo podpoří přirozenou tvorbu testosteronu v mužském těle (kotvičník zemní). Obojí má na mužskou sexuální energii doslova zázračný vliv, což vám může dopomoci k lepšímu a kvalitnějšímu sexu.

Potraviny na potenci

Podmínkou je zařadit alespoň jednu takovou potravinu do svého jídelníčku každý den, a to v dostatečném množstvím. Jedna lžička celeru nebo dva lístky bazalky vám stačit nebudou. Nastavený jídelníček je navíc potřeba dodržovat dlouhodobě, změna se totiž bude odehrávat spíše v řádů měsíců a týdnů. Nečekejte tedy, že si ráno dáte pořádnou bombu potravin na potenci a večer manželku překvapíte nevídanými sexuálními výkony. Správně vedená životospráva bude zato o vaši potenci pečovat dlouhodobě, a v tom nejlepším slova smyslu. Rozhodně se tedy vyplatí ji vyzkoušet.

 

Mořské plody se používají jako afrodiziakum

A totéž lze říci prakticky u všech potravin na potenci. U mořských plodů (a zdaleka nemusí jít jen o vyhlášené ústřice) jde především o jejich vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, zinku a aminokyselin. Obojí příznivě působí na erekci a libido. A které z nich do jídelníčku zařadit co nejčastěji?

 • makrelu
 • ústřice
 • krevety
 • tresku
 • lososa
 • tuňáka

 

Když ovoce, tak to s L-Citrulínem

Ne nadarmo tuto látku najdeme v mnoha přírodních doplňcích stravy pro lepší mužské zdraví. Jeho největší obsah se nachází v melounech. Jahody zase prospívají kvalitě spermatu, a to kvůli již zmíněnému zinku. Granátová jablka dokáží stimulovat přirozenou tvorbu testosteronu a banánový enzym bromeáza zase zvyšuje libido.

Měli byste vědět:
Banány je dobré konzumovat co nejzralejší, tehdy totiž obsahují bromeázy zdaleka nejvíce.

 

Zázrak jménem chilli papričky

Chilli je potravinou na potenci pro muže po všech stránkách ideální. Adorovanou složkou je tu kapsaicin. Díky němu cítíme na jazyku onu pověstnou štiplavost, zároveň s ní však odchází ke zvýšení teploty v organismu a rozšíření cév. A přesně to při dobré a dlouhotrvající erekci potřebujeme.

Náš tip:
Prokrvení intimních oblastí má velmi dobrý vliv i na orgasmus u žen. Pokud to tedy jen trochu půjde, dopřejte si jedinečné účinky chilli ve dvou, třeba v některém z nápaditých koktejlů, jež v poslední době zaplavují bary i lepší restaurace. Jen pozor na množství alkoholu! Příliš mnoho pití může totiž kvalitní erekci naopak zabránit.

Potraviny na potenci

Potraviny na potenci  – Když chcete mlsat, dopřejte si čokoládu

Vnímáme ji spíše jako pochutinu určenou pro ženy, ale mužům může přinést víc než jen prchavý okamžik sladkého potěšení. Obsahuje totiž prospěšný theobromin a fenyletamin, starající se o vaši sexuální potenci a libido, často bývají označovány dokonce jako magičtí zprostředkovatelé sexuální energie. Ne nadarmo je čokoláda zmiňována snad ve všech příručkách zabývajících se afrodiziaky. Musí však jít o kvalitní kousek s alespoň 70 % kakaa, kde je prospěšných látek obsaženo nejvíce.

Náš tip:
Chcete si dopřát ideální chlapskou kombinaci pro vzrušující večer? Pak je pro vás čokoláda s chilli doslova jako dělaná! A určitě ji ocení i vaše partnerka.

 

Potraviny na potenci  – Ořechy jako superpotravina i velké plus pro potenci

Každý dietolog vám řekne, že nejrůznější ořechy a semínka by se měly stát každodenní součástí vašeho jídelníčku. Bude se přitom rozplývat nad vysokým obsahem minerálů a dalších užitečných látek. O tom, jak tyhle malé přírodní poklady působí na potenci vám však nic neřekne. A to je škoda. Aminokyseliny a zdravé mastné kyseliny totiž velkou měrou přispívají ke zdravému sexuálnímu apetitu i erekci jako takové. A které ořechy patří k v této kategorii mezi příslovečný TOP?

 • mandle
 • kešu
 • arašídy
Měli byste vědět:
Arašídy ve skutečnosti mezi ořechy nepatří. Vlastně jsou to luštěniny, ale nedělejte si z toho hlavu. Kromě botaniků ví tohle vážně málokdo.

 

Potraviny na potenci  – Dejte šanci celeru a další zelenině

Pokud zatím všechny možnosti pro obohacení jídelníčku vypadaly lákavě, chtě nechtě musíme nyní zabrousit do trochu jiných vod. I zelenina vám totiž dokáže v mnoha ohledech pomoci. Třeba takový celer: ve starověku si ho hojně dopřávali muži i ženy, a to od celerových semínek v nápojích až po zakusování zelených lístků před stykem. Není divu, vždyť celer obsahuje vážně úctyhodné množství l-Argininu, který zvyšuje prokrvení penisu a vylepšuje tak erekci po všech stránkách. Stejně působí naštěstí i špenát a česnek, takže si můžete u své diety vybrat variantu, která vám sedne ze všeho nejlépe.

Měli byste vědět: Špenát (a to i ten baby) dokáže stimulovat i zvýšení hladiny testosteronu v krvi. Vzpomeňte si proto na Pepka Námořníka a udělejte z něj svého dobrého přítele. Vyplatí se to.

Měli byste vědět:
Špenát (a to i ten baby) dokáže stimulovat i zvýšení hladiny testosteronu v krvi. Vzpomeňte si proto na Pepka Námořníka a udělejte z něj svého dobrého přítele. Vyplatí se to.

Potraviny na potenci

Bylinky na potenci

A celou řadu povzbuzovačů libida a dodavatelů sexuální energie najdeme i v mnoha bylinkách. Můžete si z nich třeba uvařit čaj nebo je přidat do jídla. To už je jen na vás.

 • Černý pepř – za účinné afrodisiakum ho považoval už Casanova. Obsah piperinu v černých kuličkách doslova rozproudí krev v celém těle.
 • Ženšen – kdo by tento malý zázrak z čínské medicíny neznal? Umí dodat tělu fyzickou i psychickou energii a kromě toho patří také mezi nejsilnější afrodiziaka. Ne nadarmo se přidává do mnoha přírodních přípravků na zlepšení erekce.
 • Šafrán – můžete ho znát jako chutné a drahé koření, ale umí toho mnohem víc. Doporučuje se zejména lidem, kteří mají problémy s erekcí a sexuálním životem. Dokáže také odplavit psychické napětí a stres.
 • Ginkgo biloba je skvělá nejen na paměť, působí totiž i na rozšiřování cév, zlepšuje prokrvení orgánů a pomáhá i při kvalitní erekci.
 • Zázvor – o jeho kvalitách svědčí už to, že jeho odborný název zní zázvor lékařský. V jídle zázvor upoutá svou výraznou, ostrou až pálivou chutí. Vděčíme za to již známému kapsaicinu a také gingerolu, jež oba rozšiřují cévy a podporují průtok krve v celém těle. Už od pradávna je proto zázvor považován za dobré afrodiziakum.
 • Bazalka – konečně bylinka, kterou si můžete vypěstovat doma v truhlíku. Obsahuje vitamín A, magnézium a množství dalších cenných látek zlepšujících krevní oběh. I ona se počítá mezi účinná afrodiziaka, stačí nakouknout třeba do Kámasútry.
 • Kardamon používají zejména muži v Indii pro jeho schopnost léčení impotence. Obsahuje totiž cineol, který je schopen zvýšit prokrvení penisu a tím samozřejmě i vylepšit erekci. Postačí vám špetka každý den, přimíchaná třeba do kávy nebo do čaje.
 • Tribulus terrestris (kotvičník zemní) podle nejnovějších studií přímo působí na tvorbu testosteronu ve varlatech. Díky tomu je jednou z hlavních složek mnoha kvalitních přípravků na zlepšení erekce. Spolu s další složkami z našeho seznamu ho najdete třeba v přípravku Vimax.
Kompletní recenzi na přírodní doplněk stravy Vimax pro vylepšení sexuální energie a erekce najdete ZDE.

 

Jaké jsou tedy nejlepší potraviny na potenci?

Chcete se ujistit, že se snažíte vykročit tou nejlepší možnou nohou, zejména pokud jde o váš milostný život. Kdo by přece chtěl zklamat svého partnera? Nejenže je to trapné, ale také to může emocionálně velmi poznamenat. Naštěstí existuje několik potravin, které vám mohou pomoci v ložnici a ujistěte se, že jste schopni podat co nejlepší výkon. Zde jsou čtyři potraviny, které vám pomohou zvýšit vaši potenci

 

1. hořká čokoláda

Hořká čokoláda je nejen chutná, ale je také plná antioxidantů, které mohou pomoci zlepšit účinnost. Flavonoidy obsažené v hořké čokoládě pomáhají zvýšit průtok krve, což je nezbytné pro dobrou erekci. Kromě toho hořká čokoláda také pomáhá snižovat stres a zlepšovat náladu, což mohou být v ložnici velké překážky.

2. vodní meloun

Meloun je další potravinou, která může pomoci s potencí díky své vysoké hladiny aminokyseliny zvané citrulin. Citrulin pomáhá uvolňovat a rozšiřovat cévy, což může opět pomoci průtoku krve a erekci. Meloun je také dobrým zdrojem lykopenu, antioxidantu, který je spojován se zlepšením kvality spermií.

3. granátová jablka

Granátová jablka jsou dalším ovocem, které skvěle posiluje. Jsou plné antioxidantů, včetně jednoho z nich, který se nazývá ellagitannin a který prokazatelně zlepšuje průtok krve. Granátová jablka mohou také zlepšit kvalitu a pohyblivost spermií.

Napiš komentář