Čím nahradit bílé pečivo

Čím nahradit bílé pečivoČím nahradit bílé pečivo

Čím nahradit bílé pečivo – Pokud patříte do skupiny lidí, kteří si nedokážou svůj život představit bez bílého pečiva, je tento článek právě pro vás, protože se v něm dozvíte, proč nám bílé pečivo škodí a jak jej lze vhodně nahradit.

Jde o výrobky, které obsahují bílou mouku, ta ale nemá žádné živiny, proto se není čemu divit, že po konzumaci dvou rohlíků k snídani, máte v brzké době znovu hlad. Obezřetní byste měli být i při nákupu celozrnného pečiva. V mnoha případech jde totiž o pečivo z bílé mouky, které je obarveno pro lepší vzhled a posypáno semínky. Bílá mouka nám v neposlední řadě zanáší střeva, tloustne se po ní a někteří jedinci jsou navíc na lepek alergičtí.

Na bílé mouce tedy není příliš dobrého. Vaše otázka určitě zní: ,,A co mám tedy jíst?“. Čím nahradit pečivo ?Odpověď je snadná. Ze začátku pro vás určitě nebude jednoduché, zvyknout si buď na jiný druh pečiva, nebo na úplně něco jiného. Pokud se pečiva vzdát nechcete, doporučujeme konzumovat výrobky z žitné mouky. V tomto případě je ale vhodné, dívat se na složení, protože existují výrobky, které nesou název žitné, ale při pročtení etikety se dozvíte, že obsahují 50% bílé mouky. Takové pečivo nechceme! Vhodnou variantou jsou tzv. lisované chleby balené po šesti plátcích. Jsou trochu tuhé a možná nebudou všem chutnat. Zaručit vám ale můžeme, že vás určitě zasytí mnohem více než pečivo z bílé mouky a vaše tělo tuto změnu také ocení. Pokud máte ve svém okolí dobrého pekaře, určitě u něj najdete 100% žitný chléb, který je mnohem chutnější než výše zmiňované plátky.
Někteří lékaři doporučují i celozrnné pečivo, ale jak jsme říkali – nutné je, aby šlo opravdu o celozrnné, tedy aby bylo vyrobeno z celozrnné mouky.

Vhodnou alternativou na snídani jsou rozhodně i ovesné vločky. Z nich je možné připravit sladké mugcake s ovocem, které můžete mlsat bez výčitek, a nebo si z nich lze jednoduše s přidáním vody či mléka v poměru 2:1 udělat chutnou domácí ovesnou kaši ze surovin, které máte rádi.

Možná budete překvapeni, ale vhodnou alternativou může být i kuskus na sladko. Jednoduše uvaříte kuskus, přidáte podle chuti mák, kokos, mandle, banán či cokoli jiného, co vám chutná a máte skvělou, chutnou a ještě ke všemu zdravou snídani!

Hodnocení
Datum
Komentář
Super článek, díky
Hodnocení
5

Zatím žádné komentáře