Matis vyhlazující gel proti celulitidě réponse corps 200 ml – recenze

Matis vyhlazující gel proti celulitidě réponse corps 200 ml – Celulitida není jen problémem starších žen s velikostní pozadí, které by s mohlo směle zařadit do rodiny Kardashianových. Problém můžete mít i tehdy, když pravidelně chodíte do fitka, jíte vcelku zdravě a jinak máte postavu katalogové modelky. Tedy, ne že by o mně to poslední platilo doslova, ale o pomerančovou kůži na stehnech taky zrovna nestojím.

Vyzkoušela jsem už ledacos a Matis vyhlazující gel proti celulitidě réponse corps 200 ml mě zaujal na první pohled. Obsahuje totiž výtažky z tykve a inky, což jsou tradiční pomocníky pro vyhlazenou a krásnou pokožku. A navíc mám už doma balzám na rty s objemovým efektem od stejné značky, se kterým jsem maximálně spokojená. Bude to samé platit i pro tenhle „báječný zázrak“ proti celulitidě? Uvidíme.

Matis vyhlazující gel proti celulitidě

Já a moje celulitida

Důvod, proč jsem se vůbec rozhodla svou celulitidu řešit, byl poměrně prozaický. Ano, bylo to vidět – za tím tedy jen při správném úhlu, ale těch se v posilce najde dost, že ano. Kompresní legíny sice na začátku vypadaly fajn, ale moc pohodlné nebyly. Tak jsem se do toho rozhodla praštit s trochou ruční práce (rozuměj poctivé masáže postižených míst).

Druhým důvodem byl fakt, že neřešená celulitida může být klidně životu nebezpečná. Můj druhý stupeň (celulitida viditelná i při běžném pohledu) sice zatím v něco takového nepřerostl, ale nikdy nevíte, že ano.

Více je toho o celulitidě a jejích stupních napsáno třeba TADY.

 

První dojmy

Můj první kontakt s přípravkem Matis vyhlazující gel proti celulitidě réponse corps proběhl v parfumerii. Rozdávali tady totiž vzorečky – a že nebyly zrovna malé! Získaný pytlíček mi vydržet na tři plnohodnotná použití a už po této krátké době byl efekt vypnuté pokožky rozhodně znát!

Rozhodla jsem se tedy, že tenhle malý zázrak vyzkouším na vlastní kůži. Ano věděla jsem, že značka Matis patří k těm dražším, koneckonců patří ke standardnímu vybavení lepších salónů krásy (mimo jiné), ale při vytahování tisícovky z peněženky se mi přece jen trochu protočily panenky.

Konzistence krému byla stejná jako u získaného vzorečku: hebká, nelepivá a svěží. Nic hutného, co byste z prstů dostávaly ještě týden. Krém jako takový se snadno roztírá i vpíjí. To je trošičku nevýhoda, protože pokud si chcete svou celulitidu opravdu pořádně promasírovat (což je podmínkou dobré účinnosti), spotřebujte ho trochu víc.

Vůně je příjemná, taková neutrální – ale nic, k čemu bych si dobrovolně chodila přičichnout. Některým kamarádkám však spíše připomínala nějaký biolit nebo desinfekční přípravek, takže je to věc názoru.

O značce MATIS Paris

Tohle jméno vám určitě něco říká. Jde o výrobce luxusní kosmetiky, která si klade za cíl potěšit ženy už celých 75 let. Přípravky na přírodní bázi i použití speciálních technik výroby a pečlivé kontroly kvality z ní činí předního odborníka na ženskou krásu. Umí vyhovět požadavkům jakéhokoli typu pleti, a to jak v domácích podmínkách tak i v péči profesionálních salónů. Mají několik linií výrobků, určených pro specifický kruh klientů (žen i mužů).

Matis vyhlazující gel proti celulitidě patří do produktové řady Réponse Corrective, určené lidem po 30. roce věku, kteří se potýkají s nedokonalostmi pokožky, jejím stárnutím, ztrátou vitality a samozřejmě i s vráskami.

Zajímavost
Obsahuje množství inovační a efektivních látek, působících příznivě hned na třech branných liniích: relaxují svaly podílející se na vzniku vrásek, vyplňují již vzniklé vrásky a upravují vzhled a strukturu pleti.

Matis vyhlazující gel proti celulitidě – aktivní látky

 • V recenzovaném přípravku je klíčový obsah přídeších těchto složek:
  Semena tykve – výtažek z nich zpomaluje narušování vláken, jež vedou k povolení tkáně. A jako bonus zlepšuje průběh kolagenové syntézy, čímž přímo zpevňuje pokožku.
 • Inca inchi resp. olej z této rostliny je bohatou zásobárnou Omega 3 mastných kyselin, důležitých pro regeneraci pokožky. Funguje jako ochranný štít, brání ztrátě hydratace a předchází vzniku nevzhledných trhlin (strií).
Věděli jste, že:
Právě firma MATIS Paris Objevila účinky rostliny inca inchi (Sacha inchi) pro kosmetický průmysl jako první? Tuto původně zemědělskou rostlinu si v Peru zamilovali domorodci jako tělové tonikum, ale MATIS Paris posunuli hranice jejího působení do úplně jiné ligy! Inca inchi obsahuje 13x více Omega 3nenasycených mastných kyselin než pověstný losos!
 • Rostlinné máslo kokum – pochází z mangostany indické (Garcinia indica) a obsahuje bohaté spektrum nenasycených mastných kyselin. Také ono pokožku chrání před vnějšími vlivy, dodává jí pružnost a vyhlazený vzhled a v neposlední řadě jí pomáhá k účinnější regeneraci.
 • Peptidový komplex s vyváženou kombinací trojice peptidů je šikovným pomocníkem při obnově mezibuněčných vazeb. A ocení ho i ženy v těhotenství, protože oslabuje biochemické mechanismy, stojící za vznikem strií.

Matis vyhlazující gel proti celulitidě – recenze

Nanášení krému je, jak už jsem říkala, velmi příjemné. Pokožka po něm nepálí, neštípe ani ani nemám pocit papírové kůže nebo nadměrného pnutí. Při použití 2x denně se nikde neobjevil ani náznak začervenání nebo jiných potíží. A to mám jinak pokožku celkem citlivou a musím si dávat pozor i při výběru obyčejné řasenky nebo pěny do koupele.

Pocit pevnější a vyhlazenější pokožky se dostavil už po prvním použití, na ostatní však bylo třeba chvíli počkat. Zhruba po týdnu se mi začalo zdát, že moje celulitida se v zrcadle její méně patrnější a že lokálně dokonce mizí úplně. Za další týden už jsem v tomto ohledu získala jistotu. Opravdu to v zrcadle nebylo už skoro vidět.

Nicméně test celulitidy prováděný stisknutím prstů byl pořád pozitivní. A to musím bohužel zkonstatovat i po měsíci. Pokožka byla sice hladká, krásná a vypnutá, ale jen na pohled. Malé kuličky tuku byly v podkoží usazeny pořád. Možná by to chtělo delší testování, ale mě už po měsíci krém v tubě došel.

A to je další negativum. Vzhledem k ceně není krátká výdrž příliš dobrou vizitkou. A obávám se, že ženy, které mají stehna silnější než já si budou muset nové balení koupit dříve.

Na druhou stranu, pokud potřebujete za měsíc vypadat skvěle třeba na fotce z plavání (bez použití photoshopu) nebo potřebujete hezký zadeček pod upnuté koktejlky nebo rozverné pin-up sukýnky na retro akci, a určitě jde o dobrou volbou. Samotnou mě překvapilo, jak rychlý byl optický efekt. A ten vydržel ještě zhruba další tři týdny, než se všechno začalo vracet k normálu.

Za mě poměrně spokojenost, nebýt té vysoké ceny. Pro normální rodinný rozpočet je to celkem pálka, na druhou stranu speciální kosmetické procedury stojí podstatně více.

Matis vyhlazující gel proti celulitidě – závěrečné shrnutí

Jak tento výrobek nakonec v mém osobním hodnocení obstál? Více vám prozradí sepsání jeho výhod a nevýhod tak, jak je vidím já.

Pozitiva

dobrá konzistence

 • snadno se roztírá
 • rychle se vstřebává
 • vysoký obsah přírodních látek
 • neutrální vůně
 • příjemná textura
 • neštípe, nepálí

Negativa

 • balení vydrží krátkou dobu
 • příliš rychlé vstřebávání, pokud chcete provést opravdu důkladnou masáž
 • vyšší cena
Takže pokud vám nevadí vydat ze svého rozpočtu pár stokorun, výměnou za vypnutou a vzhledově zdravou a krásnou pokožku, určitě bude Matis vyhlazující gel proti celulitidě pro vás přesně tím pravým. Na dlouhodobé používání se ale podle mě příliš nehodí, a to především kvůli vysoké ceně a malé výdrži balení. Na druhou stranu jde o kosmetiku používanou i v profesionálních salónech, takže určitě jde o něco, za co stojí si připlatit.

Matis réponse corps

Matis réponse corps
8.7

Matis réponse corps

9/10

  Plus

  • - snadno se roztírá
  • - neštípe, nepálí
  • - vysoký obsah přírodních látek

  Mínus

  • - vyšší cena

  Zatím žádné komentáře