Jak zhubnout v obličeji

Jak zhubnout v obličeji – Trápí vás plné líce nebo celkově kulatý obličej? Přidávají vám fotografie nejméně pět kilo navíc, zvláště zaměřují-li se na oblast od pasu nahoru? Poradíme vám, jak se zbavit přebytečného tuku v obličeji a s trochou štěstí i vyrýsovat příjemně vypadající lícní kosti.

Neslíbíme vám, že se na vás za měsíc bude dívat ze zrcadla Angelina Jolie, ani vám nebudeme tvrdit, že půjde proces krátký a výsledky trvalé. Ale poskytneme vám dobrý základ toho, co byste měli pro začátek znát.

Proč mám obličej jako úplňkový měsíc?

Především je třeba zjistit, jaké příčiny za vaším stavem stojí. Může jít o jen jednu nebo také o nepříliš povedenou kombinaci.

 • nadváha
 • nedostatek důležitých živin v těle
 • nedostatek spánku a stres
 • nadměrný příjem cukru, tuku, soli a uhlohydrátů
 • nadměrné pití alkoholu
 • zadržování vody (obvykle způsobené špatnou stravou a dehydratací)
Jak vidíte, oplácanou tvář mohou mít i jinak velmi štíhlé ženy, které o sebe pečují. Ve většině případů naštěstí nejde o nevratný stav, je však třeba dodržovat některá pravidla.

Speciální cviky pro hubnutí obličeje (ne)existují

Jak potvrdí každý výživový poradce, cíleně shazovat tuk pouze z jedné části těla je nemožné. Nestačí tedy udělat každý den pár speciálních pohybů a po pár týdnech se těšit na dechberoucí výsledky. Neexistuje žádný bodový trénink, který by spálil tuk přímo na povrchu zapojovaných svalů. Chcete-li tedy zhubnout ve tváři, musíte snížit tukové zásoby těla jako celku.

To však neznamená, že jste úplně bez šance. Cílené masáže a další procedury mohou mít skvělé krátkodobé účinky, takže pokud potřebujeterychlý návod jak zhubnout v obličeji třeba před svatbou či maturitním plesem, určitě si svůj tip najdete.

 

Japonská masáž obličeje zajistí rychlé hubnutí – ale jen na efekt

Japonské metody jsou v kosmetických salonech aktuálně na vrcholu a vzhledem k jejich komplexnosti a propracovanosti jim toto umístění zcela jistě nějakou dobu vydrží. Japonská masáž obličeje obvykle klade důraz na redukci vrásek, zpevnění a celkové omlazení pleti.

Pokud si však dopřejete tu lymfatickou, odplaví se díky ní z oblastí tváře a krku škodlivé toxiny a přebytečná voda, takže se tvář na několik hodin až dní opticky zeštíhlí.

Výsledný efekt můžete podpořit ještě volbou vhodného účesu. Nadýchané vlny nebo dokonce trvalá jsou všeobecně nevhodné, vsaďte spíše na vlasy utažené nad čelem nebo asymetrické sčesání třeba do patky. Na prvním pohledovém dojmu totiž hodně záleží.

TIP - Přečtětě si !
Která proteinová dieta je nejlepší? – VELKÉ SROVNÁNÍ KETONOVÝCH DIET

 

5 skvělých tipů pro hubnutí v obličeji

Svou cestu k dlouhodobějšímu efektu na téma jak zhubnout v obličeji byste měli začít revizí životosprávy. Ano, opravdu to jinak nepůjde. Takže čemu se vyhnout, a co naopak podporovat?

 

Nepijte alkohol

Přispívá k dehydrataci a odplavuje z těla důležité minerály. Oba tyto faktory mohou přispět k opuchlé a nafouknuté tváři, a to zvláště po ránu nebo po propařeném večírku.

Dejte si pozor na sůl

Sůl je zodpovědná za zadržování vody v těle a nezáleží na tom, jestli jde o tu kamennou nebo mořskou s přídavkem užitečného jódu. Dejte si pozor nejenom na známé kalorické bomby (pizza, popcorn, chipsy apod.), ale také na sůl skrytou v potravinách (pečivo, ale také sušenky či nejrůznější polotovary).

Věděli jste, že:
denní příjem soli dospělého člověka by neměl překročit 5 gramů (u hypertoniků pak 3 gramy)? Běžně se však pohybujeme v dávkách 10-12 gramů, což vede nejenom k opuchlému obličeji, ale také k hypertenzi a dalším nemocem. Smrtelná dávka soli je pak 150-280 gramů soli zkonzumované během jednoho dne.

A nejde jen o váš obličej, nadměrné solení se vám může vrátit jako bumerang v podobě některé vážné nemoci. Jde například o:

 • hypertenzi
 • onemocnění srdce a cév
 • rakovinu žaludku
 • astma
 • obezitu
 • otoky
 • osteoporózu
 • ledvinové kameny

Vsaďte na silový trénink

O nutnosti redukce tuku v celém těle jsme tu už mluvili. A nejlépe toho dosáhnete právě silovým tréninkem. Stačí si sestavit jednoduchý program trvajících 30 minut, který si zopakujete 4-5x do týdne.

Nárůst svalové hmoty pomáhá redukovat množství tuku a navíc svaly vyžadují mnohem více energie i k běžným činnostem, takže se o něco později nebudete muset tak přísně hlídat v jídelníčku.

 

Vsaďte na správné stravovací návyky

Odborníci říkají, že bychom denně měli sníst 4-6 porcí ovoce a zeleniny. Ve skutečnosti by však zelenina měla tvořit alespoň ¼ našeho denního jídelníčku! Zbytek připadá na zdravé zdroje sacharidů (hnědá rýže, pohanky, quinoa) a samozřejmě hodnotné bílkoviny. Mezi ideální zdroje patří kuřecí maso, vejce, ryby a libové hovězí. Právě bílkoviny jsou v návodu jak zhubnout v obličeji velmi důležité. Naše tělo si z nich dokáže vyrobit téměř všechny potřebné látky, a vy tak ve svém jídelníčku můžete omezit sacharidy.

 

Pitný režim je základ

Možná vám to přijde směšné, ale pokud nepijte, tělo se brání ukládáním vody v těle a všechny tkáně vypadají jako opuchlé. Bohužel je to tak a platí to i pro váš obličej. Chcete-li tomuto nežádoucímu jevu účinné předcházet, dopřejte si alespoň 8 sklenic vody, čaje nebo kávy bez kofeinu denně. Navíc se budete cítit svěžejší a plní energie.

 Jak zhubnout v obličeji – 3 užitečné cviky z indické jógy

Krása a půvab byly důležité už pro starověké obyvatelky Indie. Není tedy divu, že prakticky v každém jógovém manuálu nalezneme i cviky pro krásný obličej. Vybrali jsme tři nejúčinnější z nich.

 

1 – Simha mudra

Děti tomuto cviku obvykle říkají „lev.“ Jde o cvik, který přirozeně zapojuje a procvičuje prakticky všechny svaly v obličeji.

Jak na to:

Klekněte si na zem s rukama položenýma na stehnech. Čelist uvolněte do maxima a ústa otevřete dokořán co nejvíce to jde. Nic by nemělo bolet. Vydechněte a zároveň se snažte jazykem dotknout brady. Napětí ve svalech vystupňujte až do maxima, oči otočte vzhůru. Vydržte 5 vteřin a uvolněte. Opakujte alespoň 5x každý den.

 

2 – Jivha Bandha

Jde o cvik zaměřený především na dolní část brady. Cvičit můžete v jakékoli poloze.

Jak na to:

Začněte prací jazyka. Jeho špičky opřete o zadní stran horních zubů jako kdybyste chtěli vyslovit písmeno N. Tlak postupně zvyšujte, dokud nebudete na patro tlačit maximální možnou plochou jazyka. Máte? Tak teď se pokuste otevřít ústa. Pocítíte napětí na bradě a krku. Abyste si celý postup ztížili, umístěte dlaně pod bradu a snažte se tlačit dolní čelistí proti nim.

Opět vydržte alespoň 5 vteřin, a pak uvolněte. Opakujte 10x za sebou. Během celého cviku nezapomeňte dýchat přes nos a nikoli přes ústa!

 

3 – Cvik na zpevnění tváře

Originální název tohoto cviku se nám dohledat nepodařilo, to mu však na účinnosti nijak neubírá. Provádí se v sedě a děti mu říkají rybka.

Jak na to:

Našpulte ústa tak, jako kdybyste chtěli vyslovit písmeno O. Nyní vtáhněte rty dovnitř a pokuste se usmát. Bude to těžké, ale snažte se rty neustále vtahovat dovnitř. Stále si držte úsměv a nyní navíc vtáhněte tváře dovnitř. Zkrátka je vcucněte, jako na populárních fotkách z instagramu. Výdrž u tohoto cviku se doporučuje okolo 7 vteřin od vtáhnutí lící, s opakováním v alespoň desetibodových sériích.

Náš tip:
Tyto cviky vám pomohou také s redukcí glabely známé také jako vrásky hněvu. Najdete ji na čele mezi obočím a její mizení můžete podpořit i pravidelnou masáží s kapkou vonné uvolňujícího olejíčku.

A za jak dlouho můžete očekávat výsledky? Za dva až tři týdny by už kontury vaší tváře měly být výraznější, nicméně se raději připravte alespoň na dvouměsíční hubnoucí kůru. Vyzkoušejte a dejte nám vědět, jestli jste byli ve své snaze úspěšní!